Як тернопільський журналіст Олег Снітовський знайшов «неофіційного» Івана Марчука (фоторепортаж)

Як тернопільський журналіст Олег Снітовський знайшов «неофіційного» Івана Марчука (фоторепортаж)

Учора в Українському домі «Перемога» можна було споглянути серію світлин, які відкривають нам душу справжнього генія сучасності – Івана Марчука. На різножанрових  фотографіях заслужений журналіст України Олег Снітовський майстерно показав усі тонкощі поетичної душі художника, що розкрилися під час невимушених  прогулянок митця Тернополем та областю.

4

Також відбулася презентація  альбому з майже 30-ма  шаржованими портретами Івана Марчука, зробленими  художником Миколою Дмітрухом.

Видання альбому  та фотовиставка приурочені  до 80-річчя живописця.

Олег Снітовський запрезентував близько 50-ти фотографій Івана Марчука, що зображують легендарного художника таким, як він є у буденному житті та звичному для нас середовищі. Подорожуючи різними куточками Тернопілля, спілкуючись з людьми, Марчук постає перед нами  звичайною людиною, яка щиро любить рідну землю, захоплюється та зачаровується  її природою. Олег Снітовський майстерно передав усю ту любов, що переповнює митця, коли він  споглядає дива рідного краю, занурюючись глибоким поглядом у сині води озерця, крокуючи лісом чи просто вітаючись з перехожою бабусею.

На питання: чому саме Іван Марчук?, Олег Снітовський відповідає:

– Як чому? Бо він геній!  Марчук входить до сотні геніїв сучасності, він наш земляк. Я  прагнув зробити нестандартні фото.  В Інтернеті можна побачити сотні знімків  Івана Марчука, проте знайти «неофіційного» художника поза межами виставки чи майстерні – майже неможливо. На представлених тут фотографіях Марчук лежить на сіні, десь він півня обійняв… На цих фотосесіях не було організованості і правильності.  Виставка названа «Вітражі душі», адже людська загадкова душа дуже різниться в залежності від зовнішніх обставин. І ви можете побачити, що Марчук і веселий, і сумний, він і філософ… все це відображено на світлинах. Ми будемо мандрувати від одного райцентру до іншого, адже це – рік Івана Марчука  на Тернопільщині.

Про геніального художника Олег Снітовський також сказав:

– З ним приємно працювати. Бути поруч з такою незвичною людиною завжди цікаво. Як людина, він простий, доступний і справді є народним художником, тому що народ його люблять і цінує його творчість.

Сам Іван Марчук на виставці охоче фотографувався зі своїми шанувальниками та з цікавістю розглядав знімки.  З першого погляду зрозуміло, що митець –  творча, загадкова, глибока й водночас проста, відкрита людина, що й продемонстрував Олег Снітовський на своїх фотографіях.

5

2

1

Ірина ВІВЧАР.

Автор
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *