Як в американських фільмах: на Тернопільщині хворих з політравмами рятуватимуть за міжнародними стандартами (ФОТОРЕПОРТАЖ)

В.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун відкрила у Тернополі унікальний медичний центр

27122017-3

Часто в історії хвороби людини, яка впала з чималої висоти або потрапила в автокатастрофу, є такий термін, як політравма. Множинні ураження різних систем і органів бувають і в інших випадках. Статистика свідчить, що 50 відсотків таких хворих помирають у перші два дні після травмування. Однією з причин є те, що не завжди є змога надати допомогу в один момент і в одному місці. У вівторок у Тернополі відкрили відділення, у якому, як запевняють медики, є все, щоб рятувати таких хворих, не втрачаючи час.

27122017-5

Центр політравми облаштували на базі Тернопільської університетської лікарні. Участь у його відкритті взяли виконувач обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун, голова облдержадміністрації Степан Барна, голова облради Віктор Овчарук, нардепи від Тернопільщини, керівники медичної галузі.

Для облаштування центру використали 7 мільйонів гривень державної субвенції, ще 2,5 мільйони – на закупівлю апаратури.

– Центр політравми – це об’єднання відділень спеціалізованої медичної допомоги, – розповів головний лікар університетської лікарні Володимир Бліхар. – Чому гинуть люди? Бо ми возимо пацієнта з одного стаціонару в другий і втрачаємо «золоту годину», за яку можемо стабілізувати хворого. Тепер ми всю допомогу можемо надати в одному місці, і це кардинально змінить ситуацію.

Центр розрахований на 9 ліжок. У ньому встановлені нові апарати інтелектуальної штучної вентиляції легень, є апаратура, яка відстежує всі необхідні параметри стану пацієнта, кардіограф, цифровий рентген. Окрім того, до складу центру увійшли реорганізоване приймальне відділення, відділення інтенсивної терапії, операційні блоки, ортопедичний стаціонар і підрозділ реабілітації.

27122017-4

За словами Уляни Супрун, центр політравми в Тернополі сьогодні є кращим в Україні.

–  50 відсотків людей після політравми помирають у перші два дні, – зауважила в.о. міністра. – Найважливішими для пацієнтів є перші години, коли лікарі можуть врятувати їм життя або ж хворі помирають. Можна набагато ефективніше надавати допомогу, коли є такі умови роботи. Важливо, щоби «швидка» мала куди привезти пацієнтів, які мають політравму. Ви можете пишатися і казати, що Тернопільщина, звідки родом і моя мама, тепер є найкращою щодо лікування політравми.

Вона відзначила, що в тернопільському центрі є все належне обладнання, яке дозволяє надавати допомогу за міжнародними стандартами, але головне – кваліфіковані медики, які рятуватимуть пацієнтів. Працівники Центру пройшли спеціалізовані курси і тренінг в американських спеціалістів, отримали сертифікати і готові працювати зі складними пацієнтами.

Голова ОДА Степан Барна запевнив, що оновлення медичних закладів буде продовжуватися.

– Ми поставили завдання змінити обличчя третинного рівня медицини в області і вже відкрили не один об’єкт, – зазначив він. – Із втіленням медичної реформи кошти йтимуть за пацієнтом, який вибиратиме, де хоче лікуватися. Завдання медичного закладу – створити всі умови для пацієнта і надавати якісні послуги. 

Аліна Петришин

  • 27122017-6
  • 27122017-7
  • 27122017-8

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *