Як захиститися від домашнього насильства

Як захиститися від домашнього насильства

Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» передбачає механізми захисту від домашнього насильства.

Терміновий заборонний припис. Підстава: ініціатива поліції або заява постраждалої особи. Передбачає для кривдника: зобов’язання залишити місце проживання (перебування) постраждалої особи; заборону на вхід та перебування у місці проживання (перебування) постраждалої особи; заборону в будь-який спосіб контактувати із постраждалою особою.

За невиконання припису загрожують штраф, громадські роботи або адміністративний арешт. Термін дії припису – до 10 діб.

Обмежувальний припис. Підстава: заява потерпілої особи або її представника, батьків, родичів, органу опіки та піклування. Рішення про застосування обмежувального припису приймає суд не пізніше 72 годин. Передбачає для кривдника: заборону перебувати у в місці спільного проживання (перебування); усунення перешкод у користування майном потерпілою особою; обмеження спілкування з постраждалою дитиною; заборону наближатися на визначену відстань до місця проживання (перебування), навчання, роботи, інших місця відвідування постраждалої особи; заборону особисто і через третіх осіб розшукувати постраждалу особу, переслідувати її, спілкуватися з нею; заборону вести листування, телефонні переговори з постраждалою особою.

Термін застосування – до 6 місяців.

Нагадаємо, постраждалим від домашнього насильства гарантується правовий захист, правові послуги призначеного адвоката (юриста) оплачує держава.

Головне територіальне управління юстиції у Тернопільській області.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *