12 січня: яке сьогодні свято, прикмети, що не можна робити

12 січня: яке сьогодні свято, прикмети, що не можна робити

У цей день у світі відзначаються День викрадень, День посадки внутрішнього дерева, День “Працюй старанніше”.

У США – День “Дотримуйтеся свого новорічного рішення”, День гарячого чаю, День “Поцілунок руденького”, День глазурованих пончиків, День курки в соусі каррі, свято дивовижних диких чоловіків, День фармацевта, День марципану, в Індії – Фестиваль верблюдів, День Молоді, в Танзанії – День Занзібарської революції, в Алжирі – Берберський Новий рік, в Туркменістані – День пам’яті жертв битви при фортеці Геок-Тепе.

Пам’ятні дати, річниці та події

У 1932 році 12 січня Хетті Кереуей, демократ з Арканзасу, стала першою жінкою-сенатором.

У 1967 році вперше в світі була кріонірована людина, нею став Джеймс Бедфорд. Він був професором психології Каліфорнійського університету, фахівцем в області професійної орієнтації. З 1930 по 1956 роки він написав і опублікував ряд книг з питань професійних консультацій. Страждаючи від невиліковного раку нирок, Бедфорд в 1965 році відгукнувся на пропозицію фахівців з кріонування – безкоштовно піддати заморожуванню тіло першого добровольця, його кандидатура була затверджена. Кріонування відбулося в місті Глендейл, Каліфорнія 12 січня 1967 року.

За заповітом Бедфорда 100 тисяч доларів відійшло на подальші дослідження в області кріоніки. Але до 1973 року зберігання і перевезення першого пацієнта обійшлися вже в 2,5 рази більше цієї суми. Головним фактором, що зробив можливим подальше збереження Бедфорда, стали його родичі – дружина Рубі і син Норман Бедфорд. Тіло Бедфорда було заморожено через кілька годин після його смерті. У порівнянні з сучасними препаратами, що використовуються кріонічними організаціями, використання кріопротекторів у випадку Бедфорда було примітивним. Тіло Бедфорда було просякнуте захисним розчином диметилсульфоксиду, а потім поступово охолоджене сухим льодом до температури -79°C.

Через кілька днів він був поміщений на постійне зберігання в рідкий азот. Через 6 днів після кріонування він був поміщений в Кріоустанову соціального захисту Едварда Хоупа в Фініксі, Арізона. Приблизно через два роки Бедфорда знову довелося перевезти – на цей раз в сховище компанії Galiso, Inc., виробника кріогенного обладнання в Південній Каліфорнії. Він був переміщений в новий дьюар. У 1973 році тіло було вивезено з цієї установи в кріонічну компанію Trans Time, біля Берклі (Каліфорнія) і залишалося там до 1977 року, після чого було віддано синові Бедфорда. До 1981 року сім’я зберігала тіло Бедфорда в рідкому азоті в Південній Каліфорнії. Згодом його тіло було перевезено в кріонічну організацію Alcor Life Extension Foundation, де і залишається до сьогоднішнього часу.

25 травня 1991 року Джеймс Бедфорд був переміщений з запаяної кріокапсули Galiso в стандартний чотиримісний Кріостат Alcor. Під час перенесення тіло Джеймса Бедфорда було поміщено у відкриту ванну, заповнену рідким азотом, для поверхневого огляду. Більше 21 року воно було приховано від очей людини. За цей час Бедфорд переніс безліч перевезень, контейнер багато разів переходив з рук в руки. Однак огляд показав, що тіло збереглося без змін, і за час зберігання температура жодного разу не піднімалася вище мінус 70°C.

12 січня 1998 року в Парижі на додаток до Європейської конвенції Про захист прав людини був підписаний Протокол про заборону клонування людини. У підписанні взяли участь 19 країн – Данія, Естонія, Фінляндія, Франція, Греція, Ісландія, Італія, Латвія, Люксембург, Молдова, Норвегія, Португалія, Румунія, Сан-Марино, Словенія, Іспанія, Швеція, Македонія і Туреччина.

У 2004 році найбільше в світі круїзне судно “Queen Mary 2” здійснило своє перше плавання через Атлантичний океан.

У 2010 році на Гаїті стався землетрус, який забрав життя 222 570 осіб.

Яке нині церковне свято

Православна церква 12 січня вшановує пам’ять Анісії Солунської. У цей день прийнято ходити один до одного в гості, а на столі обов’язково повинні бути різноманітні смаколики. Інші назви свята: “Анісся”, “День Анісії Шлуночниці”, “Порізуха”, “Анісія зимова”. 

Що не можна робити

Не можна займатися рукоділлям: в’язати, прясти, вишивати, шити. Також заборонено приймати подарунок від незнайомої людини. Ні в якому разі не можна піднімати хустку, яка лежатиме на дорозі, – накличете біду.

Прикмети

З давніх-давен існують погодні прикмети на цей день:

вітер південний – рік буде врожайним, а літо – теплим;

йде сніг – літо буде дощовим;

горобці голосно цвірінькають – до відлиги.

Іменини

Іменини у Ірини, Марії, Тимона, Давида і Йосипа, пише УНІАН.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *