13 липня: яке сьогодні свято, прикмети, що не можна робити

13 липня: яке сьогодні свято, прикмети, що не можна робити

У США – День штату Делавер, День картоплі-фрі, День подяки коровам, День квасолі з сосисками, День «Йди на захід», День вдячності за музику в перукарні, День яловичого жиру, в Аргентині – День телекомунікацій, в Чорногорії – День державності, в Казахстані – День співробітника Комітету національної безпеки.

Пам’ятні дати, річниці та події

13 липня 1923 року на схилі гори Маунт-Лі над каліфорнійськими пагорбами з’явився напис Hollywood. Спочатку було написано Hollywoodland, це була реклама нового житлового району. “Розпис” гори обійшовся його замовнику, видавцеві “Лос-Анджелес таймс” Гаррі Чандлеру, в 21 тисячу доларів. Вночі вона підсвічувалася електричними лампочками, вдень білі літери було видно з 40-кілометрової відстані. Спочатку планувалося зберегти рекламу протягом півтора року, але улюблений туристами напис залишили і по закінченню цього терміну. У 1949 році її підреставрували, але 4 останні літери видалили. І все тому, що до того часу Hollywood вже перетворився на символ Лос-Анджелеса і кіноіндустрії. Турботу про напис взяла на себе Торгова палата Голлівуду. У 1973 році напис проголосили національним історичним пам’ятником. До кінця 1970-х він занепав – у 1978 році букви були демонтовані. У тому ж році благодійний фонд, який очолював засновник журналу “Playboy” Х’ю Хефнер зібрав кошти на капітальний ремонт пам’ятки. Нинішня напис, що з’явилася в листопаді 1978 року, складається з білих букв 15-метрової висоти і 12-метрової ширини. На виготовлення кожної пішло 27,5 тис доларів. Відтоді всі реставраційні роботи виконуються на приватні пожертви.

У цей день в 1923 році англійський парламент схвалив закон, що забороняв продаж алкоголю особам молодше 18 років.

13 липня 1938 року в Бостоні відкрився перший у світі телетеатр. Сеанс, що тривав 45 хвилин, коштував 25 центів, зал був розрахований на 200 глядачів. Сама театральна вистава йшла поверхом вище і передавалася вниз за допомогою телебачення.

У 1949 році в цей день Папа Римський Пій XII оголосив, що будь-який католик, свідомо і добровільно вступив до лав Компартії або іншим чином підтримує її, буде відлучений від церкви.

Яке нині церковне свято

Православна церква 13 липня вшановує пам’ять дванадцяти апостолів-учнів Ісуса Христа. Це – кінець Петрова посту, тому можна їсти все, що захочеться.

Що не можна робити

Не рекомендується проводити гучні застілля. Також не можна злитися і сваритися – це день прощення і примирення. Не призначайте зустрічі в першу половину дня – вони погано закінчаться.

Прикмети

З давніх-давен існують погодні прикмети на цей день:

Зірки вночі яскраво мерехтять, а вранці небо затягується хмарами – опівдні буде сильна гроза;

Рясна роса – до спекотної погоди;

Хмари жовтого кольору – до дощу.

Іменини

Іменини у Петра, Андрія, Якова, Івана, Пилипа, Фоми, Матвія, Тадея, Степана, Софронія і Михайла, пише УНІАН.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares