2015-2018 – роки відродження краю. На Тернопільщині відбулася Рада регіонального розвитку

2015-2018 – роки відродження краю. На Тернопільщині відбулася Рада регіонального розвитку
Впродовж останніх кількох років в області динамічно розвиваються всі складові економічного, суспільного та політичного життя. Окремі галузі доводиться відроджувати заново. І це не перебільшення. Це об’єктивно підтверджують статистичні дані. Тож, наша стратегія – це досягнення розуміння людьми спільних здобутків. Цей основний меседж звучав під час Ради регіонального розвитку Тернопільщини, яка відбулася у понеділок, 26 листопада.

Тернопільщина – в десятці кращих серед регіонів

Важливо говорити й про соціально-економічний розвиток області.

  • Надходження від сплати єдиного податку (січень-жовтень) 131%  (3 місце в Україні).
  • Ріст надходжень до загального фонду місцевих бюджетів (січень-жовтень) понад 124% (5 місце).
  • Експорт товарів (січень-вересень) понад 127,4%  (5 місце).
  • Індекс реальної заробітної плати (січень-вересень) майже 114% (6 місце).
  • Оборот роздрібної торгівлі (січень-вересень) близько 109% (7 місце).
  • Індекс регіонального людського розвитку – 6 місце.
  • Результат ЗНО – 4 місце.
  • Сумарна потужність котелень на альтернативних видах палива – 1 місце.
  • Розвиток малого й середнього підприємництва за результатами рейтингу Мінрегіону – 4 місце.

Допомога поруч. Доступна медицина.

Протягом кількох останніх років проводилося покращення матеріально-технічної бази медичних закладів краю. Зокрема, здійснено будівельно-ремонтні роботи у 37 закладах охорони здоров’я на понад 150 млн. грн. Ще на 80 млн. грн. закупили медичне обладнання.

На покращення матеріально-технічної бази закладів первинної ланки область отримала субвенцію з державного бюджету. Кошти у розмірі 222 млн. грн. спрямують на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості. За ці кошти передбачено будівництво 19 нових амбулаторій, реконструкція та капітальний ремонт у 80 амбулаторіях. Крім того, передбачено придбання медичного обладнання 134 автомобілів для сімейних лікарів.

З 1 квітня 2017 року діє в області й Урядова програма «Доступні ліки». Для її реалізації виділено понад 46 млн. грн. Участь у програмі беруть 250 аптечних закладів.

А ще в області створили кардіологічний центр, відкрили відділення політравми та лабораторний корпус на базі Тернопільської університетської лікарні, диспетчерський центр екстреної медичної допомоги, проведено реконструкцію перинатального центру «Мати і дитина».

Вчимося по-новому. Освітні ініціативи в дії

Дошкілля – фундамент Нової української школи. У цьому переконана начальник управління освіти й науки ТОДА Ольга Хома. За її словами, спостерігаємо розвиток мережі закладів дошкільної освіти від 570-ти у 2014-му до 594-ох у 2018 році.  Також створили додаткові місця у садочках – 480 за 9 місяців 2018-го .

Що ж стосується концепції «Нової української школи», то у 2018/2019 навчальному році в області функціонують 733 перші класи, у яких навчаються понад 12 тис. учнів. 4 заклади загальної середньої освіти продовжують пілотувати новий Державний стандарт початкової загальної середньої освіти. В експерименті беруть участь 11 класів.

Фінансування Нової української школи склало 106 млн. грн. Серед іншого за ці кошти закупили 9 шкільних автобусів (понад 7 тис. грн.) та обладнано 2 інноваційні навчально-тренінгові класи (1, 2 млн. грн.).

Впроваджується й інклюзивне навчання. В області є більше 13 тисяч дітей із порушеннями психофізичного розвитку. З метою їх розвитку та навчання до кінця року функціонуватимуть 17 інклюзивно-ресурсних центри. Тож, в області на підтримку осіб з особливими освітніми потребами виділено більше трьох мільйонів гривень (24,5 тис. грн. на одного учня) та майже три мільйони гривень – на оснащення ІРЦ (160 тис. грн. на один центр).

Протягом 2016-2018 років придбано 56 шкільних автобусів. Підвозом до закладів освіти охоплено 98% учнів.

Нова українська школа – новий освітній простір. Для реалізації цього принципу у 2015-2017 роках за кошти ДФРР та місцевих бюджетів реалізовано 65 інвестиційних проектів на загальну суму близько 123 млн. грн. Цьогоріч реалізуються ще 10 інвестиційних проектів, вартість яких понад 71 млн. грн.

Створення необхідних умов для навчання учнів:

  • Покращено умови для навчання у 106 закладах загальної середньої освіти ОТГ за рахунок субвенції з державного бюджету.
  • Покращено матеріально-технічну базу у 120 закладах освіти за рахунок субвенцій соціально-економічного розвитку.
  • Відремонтовано 94 шкільні приміщення, дахи у 80 закладах освіти, 27 систем опалення, 41 котельню.
  • Замінено на енергозберігаючі: 960 дверей та понад 5 тис. вікон.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *