26 січня: яке сьогодні свято, прикмети, що не можна робити

26 січня: яке сьогодні свято, прикмети, що не можна робити

У цей день у світі відзначаються Міжнародний день митника, День Австралії, Всесвітній день екологічної освіти, День шелфі в бібліотеці.

В Україні – День Об’єднаного оперативного командування ЗСУ, День аудиторської служби, у США – День державності штату Мічиган, День табличного процесора “1-2-3”, День підбадьорення “Жаб’ячої лощини”, День подружжя, День арахісу в карамелі, День зеленого соку, День зубного свердла, в Австралії – Тарганчі біга, в Латвії – День міжнародного визнання Латвійської Республіки, в Індії – День республіки, у Японії – День захисту культурних цінностей від пожеж, в Уганді – День свободи в Домінікані – День Дуарте, у Панамі – День інженера і архітектора.

Пам’ятні дати, річниці та події

У 1531 році руйнівний землетрус і цунамі призвели до загибелі близько 30 тисяч людей в Лісабоні.

У 1788 було засновано місто Сідней – перше поселення європейців в Австралії. Ім’я англійського міністра внутрішніх справ лорда Сіднея навіки відображено в назві столиці самого густонаселеного штату Австралії. Саме йому належала ідея відправки засуджених до Австралії. Перший конвой з ув’язненими завантажили на борт в Плімуті в березні 1787 року.

26 січня 1905 року на руднику “Прем’єр” в Південній Африці був знайдений найбільший в історії людства алмаз вагою 3 106 карат (621,2 г).

У 1911 році був здійснений політ першого гідроплана, пілотованого Гленом Кертісом.

Яке нині церковне свято

Православна церква 26 січня вшановує пам’ять святих Єрміла і Стратоніка. Інші назви свята: “Єрміл – всім і вся милий”, “Єрема”, “Єрьомін день”, “Єрема на печі”, “Єлізар”.

Що не можна робити

У цей день потрібно пробачити своїх кривдників, і не вплутуватися в нові сварки. Не пліткуйте, не розносіть неправдиві чутки, намагайтеся говорити по справі.

Прикмети

З давніх-давен існують погодні прикмети на цей день:

вдень поривчастий вітер, а ввечері затишшя – до потепління;

дерева вкрилися інеєм – до хорошого врожаю;

шумить ліс – до тепла;

дощ – до багатого врожаю.

Іменини

Іменини у Єлеазара, Петра, Якова і Максима, пише УНІАН.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *