3 липня: народне свято, прикмети погоди і заборони цього дня

3 липня: народне свято, прикмети погоди і заборони цього дня

Нині вшановується пам’ять священномученика Мефодія, єпископа Патарського. У народі цей день називали Павутинним, тому що погоду “прогнозував” павук.

Святий відрізнявся тихою і лагідною вдачею, смиренно повчав свою паству, але відчайдушно чинив опір єретикам і всім тим, хто заперечував силу і чистоту православної віри. Особливо насторожено він ставився до представників орігенізму. Це були єретики, в своїх проповідях спотворювали основні догмати християнства.

Мефодій після себе залишив багату спадщину: письмові праці, які захищали християнство перед язичництвом, виклади на тему: “Догмати проти єресі Орігена”, тлумачення Святого Письма і моральні повчання.

Священномученик Мефодій Патарський був схоплений язичниками і навіть на смертному одрі сповідував перед ними віру в Христа Спасителя. У 312 році його засудили до смерті через відсікання голови, пише УНІАН.

Прикмети погоди

Якщо у цей день йде дощ – погода буде непогожою ще довго;

жаба виповзла на траву – до дощу;

ввечері кричать лебеді – до дощу;

павук швидко плете павутину – до гарної погоди.

де сова ухає – там трапиться пожежа;

мурахи ховаються – до сильного вітру;

перепела близько до будинків людей – зима буде суворою.

Що можна робити

Кращий день для того, щоб полювати на перепела. Наші предки вважали, що, якщо вдасться підстрелити його, то весь рік буде супроводжувати благополуччя і достаток. Також можна загадувати бажання на Мефодія, і воно обов’язково збудеться. Знайти і намотати на мізинець павутину – наблизити удачу.

Що не можна робити

Згідно з народними прикметами, сьогодні не варто виносити сміття, інакше потребуватимете грошей. Залишки їжі краще віддати тваринам або жебракам, щоб залучити успіх у дім. Православна церква категорично забороняє сваритися, пліткувати та заздрити сьогодні.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *