Чим iPhone Apple відрізняється від смартфонів Android

Двоє лідерів

Статистика свідчить про те, що в світі мобільної електроніки, який наповнено смартфонами на базі найрізноманітніших платформ, є двоє незаперечних лідерів, визнаних користувачами: iOS (айфони, в тому числі iPhone SE 2 2020, та айпади) від бренду Apple та Android від Google, котрий використовують більшість різних компаній при виробництві своїх телефонів.

Виникає цілком закономірне питання: який смартфон краще? Це питання тягне за собою інше: яка різниця між IOS (що використовується, наприклад, в iPhone 11 128 White) і Android смартфонами? Якщо врахувати той факт, що обидва пристрої є смартфонами, то складно провести коректну поверхневу грань, не будучи просунутим користувачем, і все ж важливо зрозуміти їх відмінності.

Отже смартфон є мобільним пристроєм зв’язку, який органічно поєднує функціонал персонального комп’ютера і зовнішній вигляд мобільника з обов’язковим підключенням до Інтернету. Смартфон функціонує під управлінням спеціально розроблених операційних систем. Саме завдяки наявності вбудованої ОС смартфон є значно більш функціональним гаджетом, ніж звичайний кнопковий телефон. Операційна ж система подібна до мозку і центру управління для реалізації закладених функцій, які передбачено в девайсі.

iPhone — це смартфон, створений компанією Apple, що працює функціонує під управлінням їх власної ОС iOS (або iPhone OS). Інші смартфони працюють на інших платформах, але переважна більшість має вбудовану операційну систему Android.

Різниця між IOS та Android

Найважливішим фактором є відмінність платформ. Смартфони на Android є універсальною відкритою системою, адаптованою під пристрої з найрізноманітнішою начинкою, яка:

  • зламується;
  • піддається копіюванню;
  • перевстановлюється.

Застосунки для операційки — інсталяційні пакети, легко переміщувати. Саму систему можна «кроїти» за своїм бажанням. Завдяки доступності системи для інших розробників, на ринку з’явилися також інші платформи, що грунтується на розробці Google.

iPhone засновані на системі з закритим вихідним кодом, а це означає, що унікальні характеристики смартфонів повністю захищені патентами Apple. Систему можна скачати, практично неможливо зламати та адаптувати. Тому дана операційка має підвищену стабільність, оновлення виходить для практичних ідентичних смартфонів з дуже схожою начинкою, підтримується тільки продуктами Apple:

  • iPhone;
  • iPad;
  • Ipod Touch;
  • AppleTV.

Функціонал девайсів

І смартфони Android, і смартфони iPhone однаково надають користувачам можливість телефонування, спілкування через відеочат, користування Інтернетом, вільного використання карт, а також — голосового управління смартфонами.


Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares