«Фішинговий» шахрай «кинув» жительку Тернопільщини на 76 000 гривень

«Фішинговий» шахрай «кинув» жительку Тернопільщини на 76 000 гривень

Фішингові ресурси створюють аферисти для отримання банківських реквізитів та конфіденційної інформації громадян. Зібрані дані вони використовують для викрадення грошей з електронних гаманців.

Заявниця втратила майже 76 000 гривень, які невідомі зняли без труднощів. Жителька Тернопільського району хотіла придбати бажаний товар на одному із онлайн-магазинів. Продавець надіслав їй фішингове посилання, за якими краянка ввела свої банківські дані. В результаті шахрай привласнив чималу суму. Про це повідомили в поліції Тернопільської області.

За фактом шахрайства слідчі Тернопільського районного управління поліції розпочали досудове розслідування. Правоохоронці проводять розшукові заходи.

Зазвичай посилання на фішингові ресурси надходить електронною поштою або у месенджерах. Такі ресурси можуть повністю копіювати дизайн інтернет-магазинів, банків, платформ оголошень, сервісів обміну валют, служб доставки тощо. За посиланням необхідно вказати дані банківської картки (номер та термін дії картки, PIN та СVV-код), а також конфіденційні дані будь-то дата народження, дівоче прізвище матері, логіни та паролі від різних ресурсів тощо.

Аби не потрапити на гачок аферистів, поліція рекомендує громадянам:

– купувати товари лише на перевірених сайтах;

– не переходити за сумнівними посиланнями, надісланими сторонніми;

– уважно перевіряти URL-адресу, адже один зайвий символ на адресній панелі може означати, що ви потрапили на фішинговий сайт;

– нікому не повідомляти дані карти, паролі та інші дані, що можуть використовуватися для підтвердження платежів.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *