Гарбуз не тільки для Геловіну: кому, для чого і як їсти унікальний овоч

Гарбуз не тільки для Геловіну: кому, для чого і як їсти унікальний овоч

Завдяки великому вмісту калію, гарбуз прекрасно допомагає долати затримку рідини в організмі та набряки

Ми живемо в час високих технологій, а їжа має найсильніший вплив на наше здоров’я та довголіття. У цьому сенсі гарбуз – унікальний овоч. Він має величезну кількість корисних властивостей.

 

  1. Здоровий імунітет, природній детокс

У ньому міститься розчинна клітковина (пектин), яка поглинає токсини і живить мікроорганізми кишківника. Таким чином вона готує їх до зими – чим більша видова різноманітність мікробіоти, тим міцніший імунітет кишківника.

 

  1. Красива шкіра

Якщо печений гарбуз поєднати з корисним жиром, то каротиноїди добре розчиняться і засвояться, перетворившись в організмі на вітамін А, який зміцнює слизову та покращує стан шкіри, готуючи їх до зими. Шкіра не буде висушуватись, обвітрюватись, а сезонні загострення запальних захворювань шлунку та кишківника швидко перейдуть у стан ремісії.

 

  1. Протинабряковий ефект

Завдяки великому вмісту калію гарбуз прекрасно допомагає долати затримку рідини в організмі та набряки. Тож його корисно їсти всім, хто має проблеми із судинами, особливо – варикоз, із серцем (високий тиск), приймає гормони, перш за все, кортикостероїди та інші, має сидячу роботу або схильність до легкої набряклості обличчя вранці.

Водночас, через легкий сечогінний ефект, гарбуз помічний для нирок і для профілактики всіх видів каменів у нирках (оксалатних, уратних і фосфатних).

 

  1. Допомагає нормалізувати обмін речовин.

Худим – набрати масу тіла, людям з ожирінням – схуднути. Дуже корисно вживати гарбуз під час ожиріння, метаболічному синдромі, людям з інсулінорезистентністю, тим, хто постійно хоче їсти, у разі ожиріння печінки та підшлункової залози.

 

  1. Має антиатеросклеротичну дію

Поєднання ніжної клітковини, каротиноїдів, калію, магнію роблять гарбуз природними ліками для всіх, у кого порушені показники ліпідограми (високий “поганий” холестерин, низький “хороший” і т. д).

 

  1. Оздоровлює шлунок, кишківник, жовчний міхур

Незамінний у разі гастриту (запаленнях шлунку), виразковій хворобі, рефлюксній (коли в людини виникає печія), синдрому подразненого кишківника, який може виявлятися проносами та закрепами.

Однак не варто їсти гарбуз тим, у кого загострення запалення шлунку, кишківника, підшлункової залози та жовчного міхура. Але тим, кому не можна сирий, можна печений чи варений.

А насіння гарбуза дуже багате на цинк. Особливо цинк необхідний чоловікам (для якісного сперматогенезу), всім – для здорового імунітету, зміцнення волосся, нігтів, покращення структури шкіри.

Дієтологи рекомендують вживати гарбуз щодня.

 

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares