Голова Тернопільської облради Віктор Овчарук: «Комунальні заклади галузі культури потребують допомоги обласної ради»

Голова Тернопільської облради Віктор Овчарук: «Комунальні заклади галузі культури потребують допомоги обласної ради»

4

Голова обласної ради Віктор Овчарук разом із депутатами облради – головою постійної комісії з питань духовності, культури, свободи слова, інформації та розвитку громадянського суспільства Михайлом Тимошиком та головою постійної комісії з питань соціально-економічного розвитку, промисловості, енергетики, транспорту, зв’язку, туризму, курортно-рекреаційної та зовнішньоекономічної діяльності Ларисою Римар – побував в установі обласної ради «Тернопільське обласне державне музичне училище імені Соломії Крушельницької». Тут очільник облради ознайомився з роботою закладу, його матеріально-технічною базою.

Багаторічний директор училища Михайло Рудзінський розповів про досягнення та проблеми установи.

«Училище – то наша гордість. Його випускники продовжують навчання у консерваторіях, стають лауреатами різних конкурсів, виступають на кращих сценах не лише нашої держави. Разом з тим, необхідно ще чимало зробити, зокрема, провести ремонт. Культура багато років недофінансовувалася. Нещодавно обласна рада виділила училищу кошти, які допоможуть вирішити найнагальніші проблеми. Тим паче, що у наступному році будемо відзначати 60-ліття цього закладу», – зазначив Віктор Овчарук.

Він також додав, що сесія обласної ради вирішила урочисто відзначити цю дату та доручити ОДА розробити відповідний план заходів і передбачити кошти в обласному бюджеті на їх виконання. Тим паче, що цього року у вересні відзначатимемо 145-річчя з дня народження Соломії Крушельницької. До цієї дати випущений диск № 1 під назвою “Осяяні талантом Соломії. Творчі портрети випускників Тернопільського музичного училища ім.С.Крушельницької”. На черзі – диск № 2, який повинен вийти до ювілею училища.

Віктор Овчарук разом із Михайлом Тимошиком побували й у Тернопільській обласній універсальній науковій бібліотеці. Цьогоріч обласна рада передбачає реалізувати кошти у сумі 1 млн. 270 тис. грн. на ремонтні роботи фасаду, даху та заміну вікон головної книгозбірні, яка є пам’яткою архітектури місцевого значення. Голова облради та голова комісії оглянули будівлю бібліотеки зовні та приміщення, цікавилися модернізацією вестибюлю на другому поверсі, яку здійснили за кошти гранту Посольства США в Україні, отриманого бібліотекою на підтримку ресурсного центру «Вікно в Америку». Також відвідали книгосховище, інтернет-центр, ознайомилися з друкованими виданнями бібліотеки та електронним каталогом. Віктор Овчарук переглянув кошторисну документацію та обговорив з директором бібліотеки Василем Вітенком і заступником директора з наукової роботи та інформатизації Галиною Польовою перспективи подальшої реконструкції. Після остаточного уточнення загальної вартості реконструкції з проектною організацією голова обласної ради знову зустрінеться з керівником головної книгозбірні краю.

Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *