Ліки для рослин з… аптечки

Ліки для рослин з… аптечки

Неймовірно, але факт: препарати, які допомагають людям, приносять користь і рослинам. Тож проводимо ревізію в домашній аптечці й обираємо, що брати із собою на дачу.

Активоване вугілля для цибулин

Найбільш очевидний приклад – знезаражуючі засоби: марганцівка (перманганат калію) і активоване вугілля, у світі рослин їх застосовують при діленні й обробці цибулевих.

Потовченим активованим вугіллям обробляють зрізи рослин.

Перекис водню для насіння

Зі шкільного курсу ми пам’ятаємо, що хімічна формула перекису водню Н2О2: це вода з подвоєним вмістом кисню. Коли крапля перекису стикається зі шкірою, «зайвий» кисень виокремлюється, рідина ніби закипає, піниться. На основі цієї реакції – звільнення атомів кисню – і заснований принцип очищення (дезінфекції), який «працює» і для людей, і для рослин. Тому розчином перекису водню добре не тільки очищати рани, отримані в саду- на городі, але й обробляти ґрунт перед посівом насіння і саме насіння.

А насичена додатковим киснем вода стимулює проростання насіння, для цього його замочують на дві години на спеціальному розчині (1 чайна ложка 3% розчину перекису водню на 100 мл води).

Допомагає перекис водню і при різних грибних захворюваннях рослин (пригнічує патогенну флору: гриби, бактерії), тому його використовують для обприскування ураженого листя: 1 столова ложка перекису й 40 крапель іншого відомого антисептика – йоду на 10 л води.

Борна кислота добавить плодів

Страждати рослини можуть і через недолік бору, магнію, сірки, особливо на легких піщаних ґрунтах і кислих торф’яних. Внесення цих елементів у ґрунт або обприскування рослин розчином, до складу якого вони входять, буде корисним.

При недоліку бору в рослини вражається крапка росту, відмирають верхівкові бруньки й корінці, обпадають квітки, а плоди не зав’язуються. Тому обприскування перед цвітінням ягідних кущів (малини, суниці), фруктових дерев і овочевих рослин розчином борної кислоти (2 г на 10 л води) збільшить плодоносіння.

Дефіцит магнію може викликати хлороз, його легко заповнити англійською сіллю або, як її ще називають, магнезією (сульфат магнію) – тією самою, що в медицині застосовують у неврології, гастроентерології, гінекології. Усього 30 г на 1 кв. м ґрунту – і після такого підживлення покращиться й стан рослини, і смак плодів. До речі, сульфат магнію можна купити не тільки в аптеці, а і як добриво – у садовому центрі.

Нашатирний спирт від мух

Ще один досить ефективний засіб від хлорозу, викликаного дефіцитом азоту – нашатирний спирт (розчин аміаку). Дієвість методу просто зрозуміти, якщо глянути на хімічну формулу препарату – NH3H2O – це і є розчин азоту. Необхідний для росту й розвитку елемент представлений у цьому препараті в легко засвоюваній рослинами формі. Тому його можна застосовувати не тільки при дефіциті азоту, але й у якості звичайних підживлень. Але, зрозуміло, аптечними дозами: 3 ст. ложки нашатирного спирту на 10 л води. До речі, такий розчин здатний відігнати деяких садових шкідників, наприклад, мух: цибульну і морквяну.

Автор
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *