Якщо перець не цвіте

Якщо перець не цвіте

Відсутність цвітіння на перці, та й на багатьох інших овочевих культурах, найчастіше пов’язане з так званим «жируванням». Рослини інтенсивно нарощують зелену масу і при цьому «забувають» про своє справжнє призначення – формування плодів.

Це відбувається при надлишку в підживленнях мінеральних азотних добрив, а також поливах «універсальним» настоєм бур’янів, де також присутній цей елемент. Не варто застосовувати і гній – він перцю тільки на шкоду.

Буває й так, що цвітіння є, але зав’язі не утворюються. Це значить, що не відбулося передбачене природою запилення квіток. Це явище може спровокувати різкий перепад денних і нічних температур, який не повинен бути більше 15 градусів (критичним може бути такий «розклад» – 25 градусів вдень і 10 уночі).

До такого ж результату приводить тривалий період похолодання або полив холодною водою, чого в жодному разі допускати не можна. Треба обов’язково довести її температуру до 25 градусів, що є оптимальною. Взагалі, до поливу перцю треба відноситися дуже уважно.

Хоча рослина не любить перезволоження, але й пересихання коренів їй протипоказане. І в тому, і в іншому випадку перець може скинути квітки й зав’язі. І, нарешті, це ж може відбуватися через надлишок у живленні азоту.

У всіх перерахованих випадках, коли виникають проблеми, рекомендується застосовувати препарати «Бутон» або «Зав’язь». Ці природні стимулятори плодоутворення сприяють збільшенню кількості зав’язей і зниженню пустоцвітів, охороняють зав’язі від опадання й прискорюють дозрівання плодів.

При цьому вони зовсім нешкідливі для рослин, не погіршують, а, навпаки, поліпшують живильні та смакові якості овочевої продукції. Обприскувати рослини їх розчинами потрібно в першій половині дня.

Автор
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *