Місце, де сходить Божа благодать…

Місце, де сходить Божа благодать…


Нещодавно наші землячки з Гусятинщини повернулися із незабутньої подорожі з-за кордону – з Меджугор’є, яке є одним з найвідвідуваніших паломницьких місць у світі.

Враженнями від поїздки, побаченого та відчутого ділиться Людмила Вівчар, директорка ЗОШ 1-3 ступенів с. Нижбірок:
Меджугор’є  – це містечко у Боснїї та Герцеговині, розташоване біля підніжжя двох гір – Крживаца і Подбрдо, яке на початку 80-х років минулого століття стало місцем об’явлення Пресвятої Богородиці. Сорок років тому 24 червня четверо підлітків побачили сяючу жіночу постать з дитиною на руках. Наступного дня у тому самому місці Вона відкрилася дітям, яких було уже шестеро, назвавши своє ім’я: «Я – Благословенна  Діва Марія, Матір Ісуса».
Відтоді Пресвята Богородиця стала з’являтися візіонерам, з 1987 року об’явлення відбуваються  постійно.

У 1996 році Святий Престол дозволив відвідувати це місце усім, хто бажає, однак віруючі мають бути під опікою душпастиря.  На Подбрдо, горі об’явлень, стоїть статуя Матері Божої. Її, в знак вдячності за зцілення німої дитини, подарували корейці. Тут ми бачили людей з усього світу – різних за кольором шкіри, за віком, маленьких дітей та немічних стареньких.


Ми сходили на гору Крживаца, де є Хресна дорога. Вона була надто важкою, бо весь час пробиралися по камінню, і водночас легкою, бо неймовірне душевне піднесення, єднання тисяч паломників, спільна молитва – все це давало силу, наповнювало любов’ю. Незважаючи на те,що сходження тривало десь біля трьох годин, усі почувалися бадьоро. Ми помолилися біля мироточивого хреста (щоб доторкнутися до нього, довелося  чекати майже чотири години), могили о. Слави Барбаріча. Брали участь у Святій Літургії, яку служили наші священники та у спільній урочистій ході до 40 – річчя об’явлення Пресвятої Богородиці, учасниками якої були тисячі паломників. 


Це місце за останні роки відвідали біля 50 мільйонів людей. Відчуття живої присутності Божої Матері настільки сильне, що побувати тут прагнуть навіть ті, хто донедавна не вірив у Бога. Відомо чимало випадків цілковитого зцілення від невиліковних недуг – онкології, паралічу, сліпоти… Тому хотіла б висловити щиру вдячність нашим духівникам – отцю Тарасу Гнатіву та отцю Зіновію Войтюку, які супроводжували нас упродовж поїздки, за подаровані незабутні враження, які не покидають досі, побажати їм міцного здоров’я, любові та сил, щоб надалі мали змогу організовувати прочан на зустрічі з Небесною Царицею. Хто хоч один раз побував у Меджугор’є, той воістину відчув ту благодать, яку Господь дарує кожному, – каже пані Людмила.
Марія МАЙДАНЮК
На фото – Людмила Вівчар, Оксана Клим, Руслана Процишин, Ольга Омельченко під час паломництва.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *