На Тернопільщині для податкової знижки найчастіше декларують витрати на навчання

На Тернопільщині для податкової знижки найчастіше декларують витрати на навчання

Одним із випадків, коли людина може добровільно задекларувати свої доходи, є можливість скористатися податковою знижкою. Так можна повернути частину сплаченого податку на доходи фізичних осіб у минулому році. Податковим кодексом затверджений перелік витрат, що дає право на таке податкове повернення, (пункт 166.3 статті 166).

Серед найпоширеніших – оплата навчання, страхування життя, відсотки за іпотечним кредитом тощо.

З початку цього року 1 612 жителів нашого краю подали декларації про майновий стан і доходи для отримання податкової знижки. Вони задекларували 33,6 млн грн витрат.

Більшість декларантів подали декларації на отримання податкової знижки в зв’язку з понесеними витратами на навчання. Таких є 1313 (81%) наших краян. Сплата страхових внесків за договорами довгострокового страхування життя дала підстави для подання декларацій 264 (16%) жителям області. Ще 18 оплачували відсотки за іпотечними кредитами, 11 витрачались на оплату репродуктивних технологій та усиновлення, двоє – на сплату видатків на будівництво (придбання) доступного житла. Витрати у зв’язку з переобладнанням транспортних засобів задекларували четверо тернополян. 

За наслідками перерахунків цим декларантам нараховано до повернення 6 млн грн податку на доходи фізичних осіб.

Сектор інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Тернопільській області.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *