На Тернопільщині літня Спартакіада профспілок зібрала майже 160 шанувальників спорту із різних галузей

Восьма літня Спартакіада профспілок, що відбулась нещодавно на Тернопіллі, стала справжнім святом для багатьох спортсменів, які представляли 12 галузевих профспілок. У поєдинках за титул найсильнішого змагалися 158 чоловік, в тому числі 20 жінок. Звання чемпіонів та призерів вони виборювали із п’яти видів спорту – міні-футбол, волейбол, настільний теніс, шахи та шашки.

У фізкультурно-спортивному комплексі Тернопільської ДЮСШ з ігрових видів спорту посперечатися за почесні нагороди з міні-футболу зібралося 9 команд. На параді-відкритті учасників привітав голова обласної ради профспілок Андрій Присяжний. Відтак, після розподілу команд на три групи розпочалась напружена, безкомпромісна боротьба.

У першій групі приємною несподіванкою став вихід до фіналу команди працівників культури (драмтеатру), яка перед цим мирно розійшлася з командою освіти та науки 1:1 і обіграла суперників з водоканалу 5:1. З інших двох груп до фіналу вийшли команди обленерго і агропромислового комплексу. Енергетики із «сухим» рахунком 2:0 здолали сільських спортсменів, завдали поразки команді культури 6:3 і забезпечили собі перше місце. Спортсмени АПК, програвши чемпіону, знайшли у собі сили перемогти команду культури 3:2 і стали срібними призерами. Бронзові нагороди вперше дісталися представникам культури.

У цей же час у Тернопільському шахово-шашковому клубі «Авангард» тривали поєдинки з шахів та шашок серед чоловіків і жінок. У шахах серед чоловіків фаворитом вважався Сергій Крисоватий (АПК). Він і став чемпіоном, випередивши на одне очко другого призера Сергія Філика (культура). Третє місце виборов Олексій Василенко (харчовики). Серед жінок не було рівних Анжелі Лактіоновій (освіта). Другою була Галина Вандзіляк (харчовики) і третьою – Оксана Турчак (зв’язок).

У турнірі з шашок серед чоловіків Тарас Турчин (культура) і Ростислав Шумський (охорона здоров’я) набрали по чотири очки, але за кращим коефіцієнтом чемпіонський титул дістався Ростиславу. Третє місце посів Орест Палихата (АПК). Серед жінок перемогла Світлана Яхван (держустанови). Другою була Олена Маланич (харчовики), а бронзовою призеркою стала Алла Свинчак (зв’язок).

А завершилась спартакіада іграми з волейболу і настільного тенісу. На змагання з волейболу прибуло шість команд від зв’язку, освіти і науки, пенсійного фонду, охорони здоров’я, споживчої кооперації і харчовиків. Суперечка між ними відбувалася у двох групах. До фіналу вийшли команди світи і науки та пенсійного фонду. Зустріч між ними завершилася з рахунком 2:0 на користь освітян. За третє місце команда споживчої кооперації перемогла спортсменів охорони здоров’я 2:0.

У турнірах аматорів малої ракетки серед чоловіків переміг Орест Горинь (соціальна сфера). Срібну нагороду отримав Микола Блаженко (культура), а бронзову – Віталій Гончар (АПК). Серед жінок перше місце здобула Лілія Івасиків (обленерго), на другу сходинку п’єдесталу пошани піднялася Вікторія Мосьондз (АПК), а бронза дісталася Вікторії Вдовиченко (освіта і наука).

Щодо загальнокомандного заліку, то перше місце з результатом 139 очок виборола команда обласної організації профспілки працівників освіти і науки (голова Мокей Л.І.). На 15 очок відстала збірна команда обласної організації профспілки працівників охорони здоров’я (голова Кузів В.П.) і на сімнадцять – обласної організації профспілки працівників харчової промисловості (голова Яцишин Є.М.).

Керівники облпрофради Андрій Присяжний і Микола Стадницький нагородили переможців та призерів грамотами, медалями, а команди з міні-футболу і волейболу ще й кубками. Закриваючи спартакіаду, Андрій Присяжний подякував усім за участь у змаганнях, побажав міцного здоров’я, статків та нових перемог.

Відбувся захід за сприяння управління фізичної культури та спорту Тернопільської облдержадміністрації, управління у справах сім’ї, молодіжної політики і спорту Тернопільської міської ради та обласної ради ФСТ «Україна». Головний суддя спартакіади Богдан Білоус.