На Тернопільщині не всі заклади освіти готові до початку навчального року

На Тернопільщині не всі заклади освіти готові до початку навчального року

В області, за даними територіальних управлінь Держпродспоживслужби з 1 вересня заплановане відкриття 489 дошкільних та 768 загальноосвітніх навчальних закладів.

За результатами обстежень 15 закладів не відповідають санітарно-гігієнічним вимогам за станом матеріально-технічної бази, зокрема 4 дошкільних та 11 загальноосвітніх навчальних закладів.

115 навчальних закладів потребують проведення реконструкції та капітального ремонту, зокрема 48 дошкільних та 67 загальноосвітніх.

В області у 268 навчальних закладах (110 дошкільних, 158 загальноосвітніх) водопостачання здійснюється від колодязів. Індивідуальні водоочисні пристрої (фільтри) встановлено на водопровідних мережах у 78-ти ДНЗ та 107 ЗНЗ області.

В 1212 закладах облаштовано внутрішні туалети на виконання програми «Внутрішній туалет» (в 477 дошкільних закладах, 735 загальноосвітніх).

68 навчальних закладів області мають пічне опалення (10 дошкільних, 58 загальноосвітніх).

50 навчальних закладів не мають власних харчоблоків, в даних закладах учні будуть забезпечуватись буфетною продукцією. 28 харчоблоків не відповідають санітарно-гігієнічним вимогам за площею та набором приміщень, 23 – не мають холодної протічної води, 43 – гарячої.

Щорічно перед початком навчального року (серпень) комісіями, що створюються органами влади, місцевого самоврядування проводяться перевірки (об’їзди) шкіл щодо готовності їх до нового навчального року. Робоча комісія визначає готовність навчальних кабінетів, майстерень, спортзалів, ігрових та спортивних майданчиків, інших приміщень навчального закладу і складає акт готовності закладу освіти до нового навчального року.

Станом на 20 серпня 2019 року фахівцями територіальних управлінь Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області взято участь в 590 комісійних обстеженнях щодо підготовки до нового 2019/2020 навчального року, комісійні обстеження в області тривають. Під час обстежень відмічається, що практично в усіх навчальних закладах проведено косметичні ремонтні роботи: відремонтовано навчальні та службові приміщення, спортивні та актові зали, їдальні, рекреації. Під час огляду члени комісії звертають особливу увагу на створення умов для навчання учнів 1-х класів та дошкільнят.

Разом з тим, під час проведення об’їздів дитячих навчальних закладів області виявлені порушення в 176 закладах. Щодо виявлених порушень працівниками Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області підготовлені та вручаються керівникам закладів пропозиції та рекомендації.

При погодженні спеціалістами Держпродспоживслужби області режимів навчання і виховання, навчально-трудового навантаження, 18 закладам повернуто на доопрацювання.

Проблемними питаннями спільними для всіх навчальних закладів області є те, що підготовка закладів до нового навчального року проводиться, в основному, за рахунок позабюджетних коштів, фінансування з бюджету є недостатнім для створення оптимальних умов навчання, виховання та харчування дітей.

Автор
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares