На Тернопільщині подорожчало все, подешевшали тільки мобілки

На Тернопільщині подорожчало все, подешевшали тільки мобілки

На Тернопільщині за січень-жовтень цього року ціни на продукти харчування та безалкогольні напої в цілому зросли на 5,3 відсотки.

Алкогольні напої, тютюнові вироби подорожчали на 14,7 відсотків, у тому числі тютюнові вироби – на 20,3 відсотки, алкогольні напої – на 8,5.

Зростання цін (тарифів) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива на 2,5 відсотків відбулося за рахунок підвищення тарифів на водопостачання та каналізацію на 18,3 та 13,7 відсотки, відповідно. Крім того, плата за оренду житла зросла на 12,2 відсотки.

Предмети домашнього вжитку, побутова техніка та поточне утримання житла стали дорожчими на 5,7 відсотків, зокрема, домашній текстиль – на 10,3 відсотки, меблі та предмети обстановки, килими та інші види покриттів для підлоги – на 9,5.

Вартість послуг охорони здоров’я зросла на 6,5 відсотків, у тому числі амбулаторних послуг – на 13,0 відсотків, фармацевтичної продукції – на 4,8.

Підвищення цін на транспорт у цілому на 12,8 відсотків пов’язано зі зростанням вартості проїзду в залізничному та автодорожньому транспорті на 23,6 та 16,4 відсотків, відповідно. Крім того, на 18,1 відсоток подорожчали паливо та мастила.

У сфері зв’язку ціни зросли на 10,3 відсотки за рахунок подорожчання поштових послуг у 1,8 раза та місцевого телефонного зв’язку на 13,0 відсотків. Водночас, на 6,6 відсотків подешевшали мобільні телефони.

Послуги освіти подорожчали на 15,9 відсотків, зокрема середньої – на 38,7, вищої – на 15,2, дошкільної – на 6,5 відсотків.

Послуги ресторанів та готелів стали дорожчими на 12,1 відсоток. Про це повідомляє Головне управління статистики у Тернопільській області.

Loading...


Схожі публікації

1 коментар

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares