Не всі українці вийдуть вчасно на пенсію: як «добрати» стаж

Не всі українці вийдуть вчасно на пенсію: як «добрати» стаж

У 2022 році українці, які не набрали більше, ніж 29 років страхового стажу, не зможуть вийти на пенсію у 60. Але у тих, кому не вистачає стажу, залишається кілька варіантів, як вийти на пенсію у бажаному віці.

Якщо розпочати вирішувати проблему заздалегідь, можна зробити це безкоштовно. А якщо пенсія вже «на носі», можна заплатити за стаж зі своєї кишені. Про те, які вимоги діятимуть в Україні найближчим часом і як отримати роки стажу, пише obozrevatel.com.
Якщо є ще час до виходу на пенсію, потрібно офіційно працевлаштуватися. Тоді роботодавець сплачуватиме внески до Пенсійного фонду, а співробітнику зараховуватимуть страховий стаж.
Якщо час до пенсії є, а роботи немає, внески можна сплачувати самостійно. Зараз мінімальний страховий внесок за місяць складає 1320 грн, а з грудня- буде 1430 грн. Це – 22% від мінімальної зарплати.
Якщо часу не залишилося, а стаж потрібен, його можна докупити. Ціна – 44% від мінімальної зарплати. Зараз це 2640 грн, з 1 грудня – 2860. Тобто рік стажу коштуватиме більш ніж 30 тис грн.
Щоб це зробити, треба укласти договір про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування. Для цього слід звернутись до податкової за місцем проживання. Сплатити рахунок необхідно протягом десяти календарних днів після підписання угоди.
Для купівлі стажу потрібні такі документи: заява; копія трудової книжки (або електронна трудова); виписка із системи персоніфікованого обліку (ОК-5); копія паспорта чи іншого документа, що засвідчує особу.
Вимоги до стажу у 2022-ому:

у 60 років на пенсію вийдуть лише ті, хто має більше, ніж 29 років стажу;

у 63 роки – ті, хто має від 19 до 29 років;

у 65 років – ті, хто має від 15 до 19 років стажу.
Вимоги підвищуватимуться й надалі. Загальний пенсійний вік залишився на рівні 60 років.
Згідно з розрахунками Мінсоцполітики, у 2028 році лише 55% українців зможуть вийти на пенсію у 60 років, ще 5% працюватиме до 65 років, а 40% – до 63 років.
Українці, які не мають хоча б 15 років стажу, залишаться без пенсій. Вони зможуть претендувати лише на соціальну допомогу. Зараз вона становить  1854 грн, наприкінці 2022-го буде 2093 грн.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares