Парити ноги: користь і протипоказання

Парити ноги: користь і протипоказання
Народна медицина багата на методи, що застосовуються при застудних захворюваннях. Найпоширенішим є спосіб парити ноги в гарячій воді. Однак, як стверджують медики, подібна процедура може бути дуже небезпечною для здоров’я. Отже, слід розібратися, в яких випадках парити ноги корисно, а в яких – категорично заборонено.

Коли і кому варто?

Після довгого важкого дня буде дуже приємно і, безсумнівно, корисно опустити втомлені ноги у ванну з теплою водою, куди рекомендовано додати якісь ефірні масла, трав’яні настої або спеціальні суміші. Від подібної процедури можна отримати не тільки задоволення, але й провести профілактику простудних захворювань.

Коли починається застуда, також можна скористатися народним методом і попарити ніжки в теплій воді. Зазвичай, подібну процедуру проводять при нежитю, першінні в горлі, легкому кашлі або ломоті в тілі.

Дуже ефективно попарити ноги після перемерзання. В цьому випадку кров починає швидше циркулювати в організмі і не дає прорватися підступаючій застуді.

Протипоказання 

Але, здавалося б, навіть такий нешкідливий процес, як парити ноги, має безліч побічних ефектів, тому його можна застосовувати далеко не всім. Наприклад, тим, хто має підвищений тиск, ноги парити категорично заборонено.

Якщо застуда почала прогресувати і температура тіла підвищилася, то від гарячої ванни для ніг теж слід відмовитися, щоб ще більше не підвищити температуру.

При шкірних захворюваннях або алергічних реакціях парити ноги теж не слід, оскільки вода може стати каталізатором прогресування небажаної реакції.

Також не можна парити ноги майбутнім матусям. Не рекомендується опускати ноги в гарячу воду і жінкам під час «критичних днів», оскільки підвищення температури може негативно вплинути на менструальний цикл.

Тому, перш ніж набирати в тазик воду, слід переконатися, що ніщо не може завадити комфорту, і організм витримає цю процедуру.





Loading...




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares