Поливайте рослини правильно

Поливайте рослини правильно

У спекотну погоду рослинам замало тієї вологи, що є у ґрунті. Тому, аби мати гарний врожай, потрібне поливання. Однак навіть цей, здавалося б, простий агрозахід має певні свої нюанси та вимоги.

Беріться за воду ввечері

Зокрема, важливу роль відіграє час поливу. Дехто з городників береться за шланг у спекотний сонячний полудень. Однак такого не варто робити. І причин тут кілька. По-перше, неефективність використання студениці, яка одразу ж випаровується. А ще більший недолік у тому, що краплі води, котрі залишаються на листі, мають ефект скляних лінз. Вони зводять промені в пучок, як наслідок — рослини можуть отримати опіки. Отож найкраще поливати у надвечір’я, перед заходом сонця. До ранку городні «мешканці» матимуть змогу неквапливо втамувати спрагу. Трапляються господарі, що намагаються напувати город часто, але маленькими порціями. Проте й цього не варто робити, бо тоді вода не досягає коріння — вона випаровується ще з поверхні. Згадане поливання дає хіба один ефект (на жаль, негативний): утворюється ґрунтова кірка, внаслідок чого погіршується обмін повітря. Грядку слід напувати рідше, зате більшими порціями.

 

Після поливу варто мульчувати

Загалом для напування городніх культур не обов’язково мати дуже багато води. Досягти ефекту можна і незначною кількістю води. Аби зекономити живильну рідину, за 10-15 см від рослин залізним прутом (діаметром 2-3 см) роблять у ґрунті отвори завглибшки 0,3-0,5 м. У них і заливають воду. Тоді вона не розтікатиметься у різні боки, а майже все потрапить строго за призначенням — до коріння. Важливо і таке: після поливів, аби зберегти вологу, поверхню ґрунту мульчують торфом, сухою землею тощо.

Найкраще згодиться дощівка чи кринична

Є певні вимоги і до води. Насамперед, радять спеціалісти, вона не повинна бути холодною. Адже корені, що знаходяться у більш теплому ґрунті (20-25 град. С), не можуть швидко пристосовуватися до різкої зміни умов і значно зменшують поглинання води. Водночас надземні органи активно випаровують вологу. Звідси — порушення водного балансу рослин, що веде до зів’янення тощо.

Варто сказати і те, що не рекомендується використовувати для поливу воду з централізованих водогонів, адже в ній може бути багато хлору, який токсичний для рослин.

Найкраще напувати город дощівкою. Також можна брати воду з озера, потічка. Зрештою, непоганою для цих потреб буде і кринична вода. Однак перед поливанням її обов’язково слід налити у бочку і день-два витримати на сонці.

Капуста п’є «відро», а морква «чашку»

Чи не найбільше потребують поливання огірки, які просто не родять без достатньої кількості вологи. Вона потрібна цим рослинам як у ґрунті, так і в повітрі. Річ у тім, що корені огірка слабкі, вони розташовані у поверхневому шарі землі, котра швидко пересихає.

У липні огірки (залежно від погоди) поливають 1-3 рази на тиждень. Найкраще це робити методом дощування (полив під корінь чи сильним струменем води зі шланга ці рослини переносять погано). Норма — 15-20 л води на 1 кв. м грядки.

У помідорів теж підвищені вимоги до вологості ґрунту, адже в них корені розташовані на невеликій глибині. Однак у різні періоди потреби томатів у воді неоднакові. До початку плодоношення кількість вологи повинна бути помірною. Більше її необхідно під час масового зав’язування плодів. Підливають помідори у борозенки завглибшки 10-15 см.

Що ж до цибулі, то їй найнеобхідніша волога протягом 2-3 тижнів після появи сходів, коли відбувається інтенсивне утворення листя і відростання кореневої системи. Найефективніший полив — методом дощування.

Надзвичайно хоче вологи капуста. За посушливих умов у неї можуть не сформуватися головки або будуть дуже дрібні. Норма поливу — 20-25 л води на 1 кв. м грядки.

Моркві велика спрага не притаманна. Однак і їй теж потрібна волога. Але не слід забувати, що на цих грядках щедрий полив після тривалої перерви не дає бажаного ефекту — коренеплоди почнуть розтріскуватись. Тож якщо у поливання моркви були перебої, то її потрібно «поїти» спочатку невеликими дозами. Лише через 2-3 дні норму доводять до 5-10 л води на погонний метр рядка.

 

About The Author

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"


Loading...Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares