Помідори та селеру саджаємо вчасно

Помідори та селеру саджаємо вчасно

Навіть аматори можуть легко розрахувати терміни висівання овочевих культур.

Уже в лютому потрібно вираховувати оптимальні строки посіву на розсаду насіння овочів і квітів. Тим більше, що зробити це зовсім нескладно.

Для визначення дати посіву насіння необхідно врахувати наступні фактори:

– дата передбачуваного висадження розсади на постійне місце;

– середні терміни появи сходів після посіву (у різних культур вони звичайно складають від 3 до 15 днів);

– вік, до якого треба доростити розсаду, перш ніж висаджувати на постійне місце.

Варто врахувати й температуру, при якій буде проростати насіння, адже від неї також залежать строки сходів. Чим нижча температура, тим довший період проростання. Оптимальна ж температура – +20°С.

Після пікіровки та будь-якого іншого пересадження (навіть без ушкодження земляної грудки), сіянцю знадобиться ще кілька днів на адаптацію й приживання, ці дні теж бажано враховувати при підрахунках.

Наприклад, розсаду селери висаджують у відкритий ґрунт близько 10 травня. Від цієї дати треба відкласти назад оптимальний вік розсади, який складає 70-80 днів, додавши до нього дні, які пройдуть від посіву до сходів – до 15 днів, і кілька днів на приживлюваність розсади після пересадження.

Таким чином, щоб розрахувати, коли можна сіяти селеру на розсаду, від дати 10 травня треба відняти 90-95 днів. Виходить, що починати посів селери на розсаду можна після 10 лютого.

Якщо хочеться одержати перший урожай до певної дати, треба враховувати ще й тривалість вегетації рослини від посадки до перших плодів (звичайно вона вказується на пакетику з насінням).

Наприклад, у ранніх сортів і гібридів томату строк вегетації до перших плодів складає близько 100 днів. Оптимальний вік розсади для висадження на постійне місце – 60-65 днів. Середній строк від посіву до сходів – 7-8 днів. Оптимальний строк висадження підготовленої розсади в теплицю – близько 10 травня.

Таким чином, щоб одержати перший урожай салатних томатів до кінця червня, сіяти насіння треба за 100 днів до цієї дати плюс тиждень від посіву до сходів і близько п’яти днів на адаптацію розсади після висадження. Приблизна дата посіву – 15-20 березня.

За таким же алгоритмом розраховуються терміни посіву насіння гарбузових культур – огірків, кабачків, гарбузів, динь, кавунів. Треба пам’ятати, що ці культури більш скоростиглі й гірше переносять пересадження, тому їх вирощують відразу в індивідуальних горщиках (краще торф’яних, щоб не виймати перед посадкою) і не довше, ніж до появи 3-4 справжнього листа. Ці культури дуже світлолюбні, тому сіяти їх потрібно на початку квітня.

Сіяти томати, перці й баклажани на розсаду в лютому варто, якщо є теплиці, що обігріваються, і можливість висадити розсаду на постійне місце у квітні.

Автор
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *