Правильний ґрунт – гарна розсада

Правильний ґрунт – гарна розсада

Майбутній урожай овочів залежить від якості ґрунту, у який їх саджають.

Щоб розсада не зазнавала сильного стресу після висадження на постійне місце, ґрунтову суміш для її вирощування рекомендують готувати на основі городньої землі. Але в ній за сезон накопичується величезна кількість шкідливих мікроорганізмів, збудників хвороб і личинок шкідників. Щоб земля з городу не була джерелом інфекції, її перед використанням треба знезаразити.

У домашніх умовах зробити це можна чотирма способами: проморожуванням, прожарюванням, пропарюванням, протравлянням.

  • Метод проморожування полягає в тому, що мішок із землею під час сильних морозів (-15-20°С) на кілька днів виносять на вулицю. Опісля промерзлий ґрунт на 3-5 днів заносять у тепле приміщення, щоб «розбудити» зимуючих шкідників і насіння бур’янів. А потім знову виставляють на мороз. Таку процедуру повторюють не менше 2-3 разів.
  • При прожарюванні ґрунт розсипають на металевій таці шаром до 5 см, злегка зволожують і поміщають на 30 хвилин у прогріту до 70-90°С (не вище!) духовку. Потім охолоджують і використовують для готування ґрунтосуміші.
  • Пропарювання – діючий спосіб знезаражування ґрунту, який до того ж насичує його вологою. Для цього землю насипають у друшляк і, постійно помішуючи, протягом 7-8 хвилин тримають над каструлею з киплячою водою. Остиглий ґрунт можна використовувати для готування субстрату.
  • Протравляння – це, мабуть, найпростіший спосіб знезаражування ґрунту. Він полягає в проливанні ґрунту рожевим розчином марганцівки.

Як покращити купований ґрунт?

Не у всіх є можливість самостійно приготувати ґрунт для розсади, і багато хто купує вже готовий. Але не завжди такі ґрунтосуміші відповідають вимогам конкретних розсадних культур, особливо це стосується універсальних ґрунтових сумішей.

Основним компонентом універсальної ґрунтосуміші є торф. Його недоліки – підвищена кислотність і погана водопроникність. Через це рослини слабко розвиваються й відстають у рості.

Щоб ваші зусилля не пропали даремно, такий ґрунт потрібно «модифікувати». Для цього виконайте наступні дії:

Додайте в універсальний покупний ґрунт таку ж кількість знезараженої городньої землі. Якщо її немає, використовуйте те, що є під рукою – невикористаний ґрунт для кімнатних рослин, землю з вазонів, що пропали.

Щоб знизити кислотність, додайте трохи крейди або доломітового борошна (1-2 ст. л. на відро ґрунту).

Для регулювання вологості субстрату можна додати кристалики гідрогелю. Тільки зовсім небагато, врахуйте, що у вологому середовищі їх розмір збільшується у 200-300 разів!

Автор
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *