Робота в Польщі: як офіційно влаштуватися у 2021 році?

Хочете отримувати гідну зарплату за свою працю? Тоді вам варто задуматися про роботу за кордоном. Найвигідніші пропозиції роблять країни ЄС, а найбільше вакансій пропонує Польща. Добре оплачувана, хороша робота в Польщі– це реальність, якщо ви звернетеся в кадрове агентство. Дуже важливо працевлаштуватися офіційно, а кадрове агентство в цьому допоможе. Тільки так ви зможете уникнути усіляких ризиків і спокійно працювати, отримуючи гідну зарплату.

Кадрова агенція «Віза Про»зробила для вас підбірку вакансій, актуальних на 2021 рік. Ми зупинимось не лише на вакансіях, а й на процедурі працевлаштування в Польщі для іноземних громадян, до яких відносяться й українці.

Вакансії: що пропонують роботодавці?

Є різні варіанти працевлаштування. Часто пропонують вакансії людям навіть без знання мови. Тим не менше, вам варто взяти з собою розмовник або вивчити кілька стандартних фраз, які допоможуть вам у щоденному житті.

Можна влаштуватися в таких сферах:

  • сільське господарство: тут в основному пропонують вакансії для збирачів врожаю, хоча є й інші пропозиції – наприклад, на забій тварин, в теплиці, на птахоферми;
  • готельно-ресторанна сфера: тут часто потрібні офіціанти, адміністратори, кухарі, прибиральниці та покоївки. Часто однією з вимог до таких співробітників є знання мови, адже потрібно працювати з клієнтами, основна частина з яких – поляки;
  • будівництво: сюди найчастіше потрібні різноробочі, будівельники-універсали, електрики, зварювальники, малярі та ін.;
  • заводи і фабрики: сюди потрібні механіки, водії навантажувачів, пакувальники, зварювальники, швачки та інший персонал.

Що стосується рівня зарплат, то для чоловіків оплата за місяць в середньому становить від 2 до 3 тис. злотих, для жінок – від 1,8 до 2,6 тис. злотих. Вигідно працювати по 6 днів на тиждень, так можна отримати велику зарплату. Також можна вибрати не 8-ми, а 10-тигодинний робочий день, за таку роботу в Польщіможна отримувати більшу зарплатню. Це залежить від вашого бажання і від складності завдань, які ви будете виконувати.

Як проходить процедура працевлаштування?

Дуже важливо влаштуватися легально. Чому? Це єдиний варіант офіційно отримувати свою зарплату і відстояти свої права в разі виникнення конфліктних ситуацій. А такі ситуації завжди трапляються в разі нелегального працевлаштування, і наші співвітчизники з цим часто стикаються. Це може бути невиплата або несвоєчасна виплата зарплати, дуже погані умови праці та інші ситуації. Тому краще влаштуватися легально і не переживати ні про що, а спокійно працювати.

  1. Зверніться в кадрове агентство. Багато людей шукають роботу без посередників, хоча набагато простіше влаштуватися через кадрове агентство. Достатньо звернутися в одне з агентств, де вам допоможуть підібрати вакансію відповідно до ваших потреб. Ви вказуєте, в якій сфері і ким хочете влаштуватися на роботу в Польщі, а співробітники агентства пропонують вам різні варіанти, з яких ви вибираєте найкращий.
  2. Другий етап – це отримання запрошення від роботодавця. Таке запрошення вам допоможуть отримати в кадровому агентстві.
  3. Підписання трудового договору та відкриття робочої візи. Праця по контракту дасть можливість відстояти свої права в разі виникнення суперечок. А віза потрібна для того, щоб влаштуватися легально. У кадровому агентстві вам детальніше розкажуть, які документи потрібні, і в разі потреби допоможуть їх швидше зібрати.
  4. І останній етап – це ваш від’їзд. Ви їдете за кордон і приступаєте до своїх безпосередніх обов’язків.

Отже, ми поговорили про актуальні вакансії, про основні вимоги до українських працівників, про рівень оплати. Тож тепер справа за вами – обирайте кадрову агенцію та працевлаштовуйтесь за кордоном офіційно – це реальний шанс не тільки заробити більше коштів, а й подивитися на рівень життя у Польщі та подумати про свої подальші перспективи у цій країні.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares