Що змінилося у роботі реформованого Фонду соціального страхування? – розповідає начальник управління виконавчої дирекції в Тернопільській області Федір Бортняк

Що змінилося у роботі реформованого Фонду соціального страхування? – розповідає начальник управління виконавчої дирекції в Тернопільській області Федір Бортняк

На думку вітчизняних економістів, визначенням 2018-го в межах України поступово стає слово «реформи». І то не в риторичному вимірі, а в практичному, адже дано старт змінам в різних галузях, зокрема і соціальному страхуванню.
Фонд соціального страхування реформувався, об’єднавши в собі дві колишні структури. Стартував. Саме такий початок – коли віримо і довіряємо, можемо покластися і готові підтримати – допомагає будувати сучасну візію, організацію та спільноту. Як далися перші кроки становлення? – запитуємо в начальника управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Тернопільській області Федора БОРТНЯКА.

– Фонд соціального страхування України з нового року розпочав свою роботу з новою структурою робочих органів та на третину скороченим штатом. Такі реалії диктує нам життя… Спеціалісти підрахували, що адміністративно-господарські видатки Фонду в Україні у 2018 році порівняно з минулим роком мають скоротитися на 8,3% або на 106,4 млн. грн. Економія суттєва. Для системних зрушень не потрібно масовості, потрібно, щоби ті професійні люди, які в менеджменті, були на своєму місці, отримували належні підтримку і розуміння. І тоді вони, як правильні нейрони, регенерують увесь організм. Це стосується як конкретної організації, так і державного менеджменту загалом.

Маємо справлятися зі всіма вимогами часу. Адже потенційного споживача послуг Фонду соціального страхування не цікавить структура як така, чи штат працівників, а турбують вчасні страхові виплати потерпілим, по вагітності і пологах, тимчасовій непрацездатності, а також реабілітація, оздоровлення після важкої недуги, інші медичні та соціальні послуги, безпека праці тощо. Тобто, ми наразі відштовхуємося в своїй діяльності від потреб та очікувань громадян. Адже я вже колись зауважував, що успіх організації залежить від успіху тих, для кого ця організація створювалася і працює. Відверто скажу: Фонд на службі людям – для нас не лише кредо, це – вимога життя, необхідність.

Зараз йде активне формування як на рівні держави, так і на теренах  області Громадської ради Фонду з представників інститутів громадянського суспільства, яка контролюватиме захист прав та інтересів застрахованих осіб.

Життя завжди дає шанс відбудовувати, реформувати, рухатися вперед. З початку року запрацював механізм осучаснення щомісячних страхових виплат для потерпілих на виробництві за період з 2008 по 2011 роки відповідно до постанови Кабінету Міністрів України. Перерахунок здійснюється шляхом підвищення розміру заробітної плати, з якої обчислено щомісячну страхову виплату (відкоригованої на коефіцієнти перерахунків, що проводились Фондом до 2018 року), на суму збільшення середньої заробітної плати в країні у відповідному році.

Також 1 січня 2018 року змінилася система замовлення та розподілення путівок на відновлювальне лікування. Новий порядок відшкодування витрат за надані соціальні послуги з лікування застрахованих осіб та членів їх сімей після перенесених захворювань і травм у реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів за рахунок коштів Фонду соціального страхування України дає право самостійного вибору застрахованою особою санаторно-курортного закладу. Суттєву роз’яснювальну роботу в цьому напрямку провели працівники управління та районних і Тернопільського міського відділень в області. Співпраця із закладами охорони здоров’я також допомагає швидше відновлювати працездатність людям і  повертати застраховану особу після лікування до роботи. Приміром, лише за останній час завдяки такій співпраці структури Фонду в області  зуміли оздоровити 223 людей  замість 157 запланованих. Спільними зусиллями працівників Фонду, закладів охорони здоров’я, МСЕК та інших структур, дотичних до нашої статутної діяльності, ми допомогли їм оздоровитися в реабілітаційних відділеннях санаторіїв України.

Крім того, з 1 березня 2018 року будуть підвищені щомісячні страхові виплати потерпілим на виробництві, які отримують менше розміру мінімальної заробітної плати в перерахунку на 100 % втрати працездатності, виходячи з розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня 2017 року (3200 грн.), з урахуванням ступеня втрати працездатності. Спеціалісти структур Фонду в області завжди грунтовно проконсультують  з цих питань.

В області матеріальне забезпечення застрахованих осіб, оплата медико-соціальних послуг, страхових виплат потерпілим на виробництві виконується чітко, згідно з буквою закону. Загалом за минулий рік понад 180 мільйонів гривень виплатили структури Фонду в області.

Постійно спілкуємося з людьми, відвідуємо за місцем проживання осіб з інвалідністю, проводимо відкриті прийоми громадян у відділеннях,  співпрацюємо щодо організації віддалених робочих місць для прийому громадян і надання послуг в об’єднаних територіальних громадах, щоб безпосередньо від людей почути, що для них конче необхідно, чого потребують. Працюємо з роботодавцями, допомагаючи впроваджувати безпечні умови праці, адже сьогодні у нашій державі,  за підрахунками фахівців, число потерпілих через нехтування та ігнорування елементарними правилами техніки безпеки, порушення трудової і виробничої дисципліни, правил дорожнього руху зросло до 90 відсотків.

До  змін в країні має долучатися кожен. Тоді щодня змінюватиметься наше місто, Україна. І наше ставлення до роботи, найважливішою частиною якого стане те, що заробітна плата повинна залежати від результатів цієї роботи, а не від витраченого на неї часу. Адже, як я завжди наголошую, не маємо права не виправдати сподівання людей, задля яких працюємо.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *