Щоб петунії квітли рясно. Варто вчасно підживляти та правильно поливати

Щоб петунії квітли рясно. Варто вчасно підживляти та правильно поливати

Виростити петунії на терасі або на балконі нескладно. Сучасні каскадні сорти стійкі до погодних умов і рясно цвітуть. Головне – правильно посадити рослину в ящик або кашпо.

Щоб усе літо милуватися пишним цвітінням петунії, потрібно забезпечити її пухким родючим і вологоємним ґрунтом, правильним поливом і регулярними підгодівлями.

Підберіть контейнер об’ємом не менше 4-5 л. У занадто дрібних контейнерах ґрунт швидко пересихає й виснажується. Обов’язково використовуйте дренаж. При всій вимогливості петунії до поливу, вона зовсім не терпить застою води.

Придбайте спеціальну суміш для квітів і розсади. Якщо ви зможете поливати петунію тільки у вихідні дні, потрібно додати в ґрунт гідрогель. Витрата гідрогелю: 10 г сухих гранул на 5 л ґрунту. За 4 години до посадки петунії гранули потрібно замочити у воді до повного набрякання. Потім залишки води зливають і ретельно перемішують гідрогель із ґрунтовою сумішшю. Гідрогель утримує в собі надлишки вологи й повільно віддає воду корінню рослин. Його можна придбати у господарських магазинах.

Додайте 1 столову ложку без верху на кожні 5-6 літрів суміші комплексного мінерального добрива. Важливо, щоб добриво було рівномірно розподілене в підготовленій суміші. Наповніть підготовлений контейнер сумішшю, враховуючи, що загальний об’єм збільшиться за рахунок кореневої грудки розсади. Злегка ущільніть ґрунт. Посадіть розсаду.

Для успішного розвитку петунії потрібно, щоб на кожну рослину доводилося не менше 2 літрів об’єму ґрунту в контейнері.

Акуратно полийте висаджену розсаду під корінь. Якщо після поливу земля осяде, підсипте ще ґрунт у контейнер.

Подальший догляд полягає в регулярних поливах. Щоб петунія не припиняла цвітіння, ґрунт у контейнері повинен бути постійно вологий. Раз на 10 днів робіть підгодівлі. Підгодовувати петунію в контейнерах краще органічно-мінеральним гуміновим добривом.

Коли петунія підросте й почнеться масове цвітіння, гумінове добриво можна замінити монофосфатом калію. Іноді радять робити позакореневі підгодівлі по листках, але петунію в контейнері краще поливати добривом під корінь, щоб на листках і квітах не було плям.

Якщо ви помітили, що пагони сильно подовжилися й цвітуть тільки на кінцях, то прищепіть їх. Через якийсь час цвітіння відновиться по всій довжині пагонів. Крупноквіткові петунії, як правило, страждають від потрапляння крапель на квіти. При затяжних дощах їх краще забрати під укриття.


Loading...Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares