Щоб смородина вродила

Щоб смородина вродила

Кожен садівник знає, щоб одержати гідний урожай смородини кущі потрібно не просто правильно посадити, але й доглядати за ними практично весь рік. На перший трохи не досвідчений погляд, ця культура не примхлива, але деякі секрети допоможуть зібрати якісні, смачні, здорові ягоди ще й у великій кількості.

Обробка смородини навесні позбавить кущ багатьох хвороб і шкідників, забезпечить повноцінний розвиток і плодоносіння рослини. Можна її ошпарити окропом, як розвесніє або ж запилювати кущі й землю під ними деревним попелом.

Наступним етапом весняного догляду за смородиною має бути формування куща. Новачкам радимо почати з обрізки сухих, покручених, врослих у середину куща гілок. Потім слід позбутися старих гілок і залишити тільки дво-трьохлітні. По периметру можна зробити підпори для куща – це полегшить доступ до ягід.

Після появи листя, його потрібно уважно оглянути на наявність хвороб. Для здоровіших рослин корисною буде профілактична обробка смородини навесні – обприскування розчином хлорокису міді (у розрахунках 50 г на 10 л води).

Якщо ви помітили на листі червоні здуття, то смородину вразив антракноз. У цьому випадку для лікування потрібно застосовувати хімічні засоби. Своєчасна обробка кущів значно перешкоджає розвитку хвороб.

Автор
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *