Шиють розгрузки, берці, готують їжу і передають тонни допомоги: як у Лановецькій громаді на Тернопільщині підтримують фронт

Шиють розгрузки, берці, готують їжу і передають тонни допомоги: як у Лановецькій громаді на Тернопільщині підтримують фронт

Від початку повномасштабної війни з рф громадська організація «Простір активної та сучасної» під головуванням Тетяни Демчук за сприяння місцевої влади разом з активними ланівчанами облаштувала волонтерський штаб, який розпочав збір допомоги бійцям ЗСУ на фронт. 

– Жителі Лановецької громади стали надійним тилом для наших захисників, –каже Тетяна Демчук. – На місцях налагодили пошиття розгрузок, індивідуальних аптечок, берців і балаклав. Окрім їжі, яку готують господині у різних куточках громади, з кожною автівкою ми відправляємо засоби гігієни, медикаменти та речі першої необхідності. Також із Ланівців передаємо медичну допомогу для лікарень та госпіталів Київщини, Житомирщини, Харкова та Авдіївки. 

Волонтери отримали вантажі з необхідними речами і продуктами з Австрії, Італії, Польщі та Швеції – їх направили на потреби військових. 

– Хочемо подякувати жителям громади, які з початку війни активно допомагають продуктами харчування, а також готують м’ясні консерви, каші, вареники, випічку та інші смаколики для військових, – зазначає Тетяна Демчук. – За ініціативи Іванни Ящук була сформована команда жінок, які готують і сушать борщі із символічною назвою «Бендерівський», які передаємо на фронт. У лановецькій школі №2 виготовляють крафтові сири, сплели понад 150 маскувальних сіток. Нам вдалося відправити нашим бійцям понад 190 тонн допомоги, зокрема 40 тонн картоплі та інших речей. 

Також волонтери активно підтримують переселенців продуктами, засобами гігієни, дитячим харчуванням. Ланівчанам вдалося виграти грант від Українського жіночого фонду на загальну суму 250 тисяч гривень. За ці кошти сформували 625 продуктових наборів для ВПО. Військовим, які вирушають на службу, надають спальники, карімати, взуття, особисті аптечки, форму, якщо є можливість. 

Волонтери зізнаються: працюватимуть, допоки у цьому буде потреба, щиро дякують військовим за їх мужність і всім серцем вірять у перемогу України. 

Мирослав КОЛОМІЙЧУК, 

місто Ланівці.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *