Скарбниці Тернопільщини отримали 345,7 млн грн земельної плати

Скарбниці Тернопільщини отримали 345,7 млн грн земельної плати

Упродовж одинадцяти місяців 2019 року платники податків спрямували до місцевих бюджетів Тернопільщини 345,7 млн грн плати за землю. Це перевищило очікувані надходження на 18,8 відсотка. Відтак бюджети додатково отримали 54,6 млн гривень. Приріст цього платежу до січня-листопада минулого року склав 21,4 відсотка або плюс 61 млн гривень.

Понад 77 відсотків сплати цього платежу – внесок юридичних осіб. Адже вони перерахували з початку року понад 267,6 млн грн плати за землю, що на 50,6 млн грн більше, ніж очікувалось. Порівняно з минулорічними надходженнями цьогоріч сплата зросла на 53,3 млн гривень. До того ж територіальні громади додатково отримали 4 млн грн земельної плати, оскільки платежу надійшло на 5,4 відсотка більше, ніж очікувалось.

Фізособи поповнили скарбниці місцевих громад, сплативши за землю 78,1 млн грн плати за землю. Порівняно з аналогічним періодом минулого року приріст платежу склав 7,7 млн гривень.

Принагідно нагадуємо, що платниками земельного податку є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі, а об’єктами оподаткування – земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні, та земельні частки (паї), які перебувають у власності. Власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою. Підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру.

Сектор комунікацій Головного управління ДПС у Тернопільській області.


Loading...Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares