Талановита майстриня з Тернопільщини створює оригінальні іграшки, які приносять щастя і добро

Талановита майстриня з Тернопільщини створює оригінальні іграшки, які приносять щастя і добро

ПОСПІШАЙ ТВОРИТИ ДОБРО

У руках Ольги Князь із містечка Козова кольорові нитки перетворюються у незвичайних тваринок і казкових героїв. Жінка менш ніж за рік вив’язала кілька сотень іграшок. Ведмедики, зайчики, божі корівки, свинки, кози, лебеді тішать око яскравими барвами і приємні на дотик.

-Творчість – дуже важлива частина мого життя, – каже пані Оля. – Люблю вишивати, в’яжу спицями, малюю. Коли весною минулого року ми дізналися про недугу чоловікового племінника Святослава і страшний діагноз «лімфома Ходжкіна 4b стадія, рак лімфатичної системи», я почала шукати можливості зібрати йому кошти на лікування. Так народилася ідея в’язати гачком іграшки. Першу роботу замовила знайома  для її родичів в Канаду. Створення іграшок мене дуже захопило. В новорічну ніч я усім своїм сусідам на двері почепила маленьких свинок – символ нового року. Всього робила їх півсотні. До дня закоханих в’яжу сердечка, на Великдень – курчат. А найбільша моя робота  – ціла армія божих корівок. Всього виготовила 75 штук.

Виготовити маленьку іграшку можна за кілька годин, а ось більша потребує 2-3 днів.

– Все починається з нитки, гачка і шести петель в кільці, – з усмішкою розповідає пані Оля. – Потім по частинках в’яжу голову, тіло, руки, ноги, і накінець довгий процес пришивання, вишивання очей, носика, брівок, усмішок. Люблю усміхнені іграшки, інколи порю і знову пришиваю деталі, щоб все було ідеально. Тут головне терпіння і любов до своєї справи. Ось до прикладу для створення божої корівки потрібно прив’язати шість лапок, два очка і 4-6 крапочок.

 

Ольга Князь виготовляє не лише іграшки, а й цілі казки. У неї можна замовити героїв із знаменитого «Колобка» чи «Рукавички». Діти в ігровій формі з в’язаними іграшками зможуть відтворювати пригоди із цих казок або ж фантазувати і створювати нові історії. Вироби козівчанки користуються популярністю і вже мають цілу армію поціновувачів.

Марина Білоцька із Житомира, яка замовляла ляльковий театр для своїх синочків,  тепло відгукнулася про творчість пані Олі.

«Ще колись, навчаючись в педагогічному коледжі, запам`ятались слова відомого педагого Василя Сухомлинського: «Дитинство, дитячий світ – це світ особливий, – пише жінка. – Щоб мати доступ в цей казковий палац, ім`я якому – Дитинство, ви повинні перевтілитись, стати в якійсь мірі дитиною. Тільки за цієї умови вам буде доступна мудра влада над людиною-дитиною”. Ці маленькі створіння, які створює Ольга Князь своїми умілими руками, стали улюбленими іграшками моїх малюків. Тому для тих, хто не знає, що подарувати малюкам, замовте ці чарівні іграшки. Нехай і у вашому домі панує казка»

Сусідка майстрині Леонія Біла присвятила вірш її творчості та оригінальним іграшкам:

Мандрівка у казкове дитинство

 Дитинство вже ступило на поріг,

Принесло спогади і казку,

І хоч надворі білий-білий сніг,

Цей Колобок дарує людям ласку.

Хоч сніг пелюстками спадав з хмарин,

Та Колобок котивсь назустріч долі,

Здається, що підріс він на аршин,

Коли потрапив в Олині долоні.

Ці руки золоті вдягнули Колобка,

Створили казку для малечі,

Майстриня притулилась до вікна,

Бо казочка лягла її на плечі.

Ольга Князь – надзвичайно позитивна і щира людина. Вона переконана, потрібно любити життя і цінувати кожен день. А ще вірить, їхній Святослав буде здоровим.

– Для повного його одужання потрібні кошти, вартісне обстеження, – каже пані Оля. – Вірю, знайдуться добрі серця, які допоможуть виконати найзаповітнішу  мрію хлопця – повністю здолати хворобу.

Реквізити для допомоги: Номер картки Приватбанку: 5168 7573 5730 0393, ФОРОСТІЙ СВЯТОСЛАВ ЮРІЙОВИЧ.

Всеукраїнський конкурс журналістських матеріалів “Поспішай творити добро!”, ініційований благодійним фондом Олександра Шевченка та Українським журналістським фондом.

Юля ТОМЧИШИН

Loading...


Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares