Талановита майстриня з Тернопільщини створює оригінальні іграшки, які приносять щастя і добро

Талановита майстриня з Тернопільщини створює оригінальні іграшки, які приносять щастя і добро

ПОСПІШАЙ ТВОРИТИ ДОБРО

У руках Ольги Князь із містечка Козова кольорові нитки перетворюються у незвичайних тваринок і казкових героїв. Жінка менш ніж за рік вив’язала кілька сотень іграшок. Ведмедики, зайчики, божі корівки, свинки, кози, лебеді тішать око яскравими барвами і приємні на дотик.

-Творчість – дуже важлива частина мого життя, – каже пані Оля. – Люблю вишивати, в’яжу спицями, малюю. Коли весною минулого року ми дізналися про недугу чоловікового племінника Святослава і страшний діагноз «лімфома Ходжкіна 4b стадія, рак лімфатичної системи», я почала шукати можливості зібрати йому кошти на лікування. Так народилася ідея в’язати гачком іграшки. Першу роботу замовила знайома  для її родичів в Канаду. Створення іграшок мене дуже захопило. В новорічну ніч я усім своїм сусідам на двері почепила маленьких свинок – символ нового року. Всього робила їх півсотні. До дня закоханих в’яжу сердечка, на Великдень – курчат. А найбільша моя робота  – ціла армія божих корівок. Всього виготовила 75 штук.

Виготовити маленьку іграшку можна за кілька годин, а ось більша потребує 2-3 днів.

– Все починається з нитки, гачка і шести петель в кільці, – з усмішкою розповідає пані Оля. – Потім по частинках в’яжу голову, тіло, руки, ноги, і накінець довгий процес пришивання, вишивання очей, носика, брівок, усмішок. Люблю усміхнені іграшки, інколи порю і знову пришиваю деталі, щоб все було ідеально. Тут головне терпіння і любов до своєї справи. Ось до прикладу для створення божої корівки потрібно прив’язати шість лапок, два очка і 4-6 крапочок.

 

Ольга Князь виготовляє не лише іграшки, а й цілі казки. У неї можна замовити героїв із знаменитого «Колобка» чи «Рукавички». Діти в ігровій формі з в’язаними іграшками зможуть відтворювати пригоди із цих казок або ж фантазувати і створювати нові історії. Вироби козівчанки користуються популярністю і вже мають цілу армію поціновувачів.

Марина Білоцька із Житомира, яка замовляла ляльковий театр для своїх синочків,  тепло відгукнулася про творчість пані Олі.

«Ще колись, навчаючись в педагогічному коледжі, запам`ятались слова відомого педагого Василя Сухомлинського: «Дитинство, дитячий світ – це світ особливий, – пише жінка. – Щоб мати доступ в цей казковий палац, ім`я якому – Дитинство, ви повинні перевтілитись, стати в якійсь мірі дитиною. Тільки за цієї умови вам буде доступна мудра влада над людиною-дитиною”. Ці маленькі створіння, які створює Ольга Князь своїми умілими руками, стали улюбленими іграшками моїх малюків. Тому для тих, хто не знає, що подарувати малюкам, замовте ці чарівні іграшки. Нехай і у вашому домі панує казка»

Сусідка майстрині Леонія Біла присвятила вірш її творчості та оригінальним іграшкам:

Мандрівка у казкове дитинство

 Дитинство вже ступило на поріг,

Принесло спогади і казку,

І хоч надворі білий-білий сніг,

Цей Колобок дарує людям ласку.

Хоч сніг пелюстками спадав з хмарин,

Та Колобок котивсь назустріч долі,

Здається, що підріс він на аршин,

Коли потрапив в Олині долоні.

Ці руки золоті вдягнули Колобка,

Створили казку для малечі,

Майстриня притулилась до вікна,

Бо казочка лягла її на плечі.

Ольга Князь – надзвичайно позитивна і щира людина. Вона переконана, потрібно любити життя і цінувати кожен день. А ще вірить, їхній Святослав буде здоровим.

– Для повного його одужання потрібні кошти, вартісне обстеження, – каже пані Оля. – Вірю, знайдуться добрі серця, які допоможуть виконати найзаповітнішу  мрію хлопця – повністю здолати хворобу.

Реквізити для допомоги: Номер картки Приватбанку: 5168 7573 5730 0393, ФОРОСТІЙ СВЯТОСЛАВ ЮРІЙОВИЧ.

Всеукраїнський конкурс журналістських матеріалів “Поспішай творити добро!”, ініційований благодійним фондом Олександра Шевченка та Українським журналістським фондом.

Юля ТОМЧИШИН


Loading...Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares