«Тепер вони відповідають за вбивства українців», – емоційна реакція Геращенко на рішення ПАРЄ про повернення Росії

«Тепер вони відповідають за вбивства українців», – емоційна реакція Геращенко на рішення ПАРЄ про повернення Росії

Парламентська асамблея Ради Європи у ніч на вівторок 25 червня прийняла резолюцію, яка  передбачає зміну санкційного механізму та повернення РФ до роботи у ПАРЄ без обмежень права голосу, передає 24tv.ua/ukrayina.

Голосування в Парламентській асамблеї Ради Європи за повернення російської делегації були очікуваними, зазначила перший віце-спікер Верховної Ради та член української делегації в ПАРЄ Ірина Геращенко.

Резолюцію про зміну санкційного механізму та повернення роботи у ПАРЄ без обмежень права голосу підтримали 118 євродепутатів. Ще 62 проголосували проти, 10 утрималися.

Геращенко наголосила, що для цих 118 депутатів гроші виявилися набагато важливіші, ніж принципи.

«Тепер ці 118 європейських політиків несуть відповідальність за вбивства українців на Донбасі і в окупованому Криму, за знущання над політв’язнями», – сказала Ірина Геращенко.

Представниця делегації України також зазначила, що цю резолюцію Рада Європи прийняла у «символічну» дату – 25 червня. Саме у цей день Росія повинна була обов’язково звільнити наших моряків на вимогу Трибуналу.

Крім цього, Геращенко подякувала тим 62 політикам, які проголосували «проти цієї ганьби». За її словами – це «вся українська делегація, наші колеги з Британії, Грузії, країн Балтії».

«Це той день, коли соромно перебувати в Стратсбурзі і в цій делегації. Сьогодні ті, хто проголосували за цю резолюцію, перекреслили цей інститут в 70-річчя створення Ради Європи», – додала Геращенко.

Україна може піти із ПАРЄ 

Тепер українська делегація може призупинити свою участь в цій організації, про це сказала виконувачка обов’язків голови комітету Верховної Ради України з питань євроінтеграції Марія Іонова. «Ми не бачимо себе в одному залі з росіянами. Ми просто припинимо участь України в літній сесії… І взагалі я не знаю, чи можна буде туди повертатися, якщо чесно», – сказала вона.

Окрім того, українська делегація протестуватиме під час процедури повернення повноважень членів російської делегації у вівторок. Якщо росіяни залишаться в залі, українці покинуть його.

Чому Росія втратила право голосу у ПАРЄ?

У 2014 році через події на Сході України та анексію Криму країну-агресора позбавили права голосу. У відповідь Росія припинила свою участь в організації та не платить відповідні внески. Потужне російське лобі вже неодноразово намагалось повернути РФ до складу ПАРЄ, проте увесь час ці спроби вчасно блокували.
Глава МЗС Клімкін заявив, що Україна вийде з Ради Європи, якщо Росії повернуть право голосу. На такі радикальні кроки наша країна може наважитись, адже якщо з Росії знімуть санкції, то це означатиме нормалізацію протиправних дій Кремля, а мінські угоди фактично втратять свій сенс.
Які країни проголосували «за» повернення Росії в ПАРЄ

Відповідно до результатів голосування, які оприлюднено на сайті Асамблеї, резолюцію у повному складі підтримали:

Франція

Іспанія

Італія

Норвегія

Австрія

Словаччина

Португалія

Сербія

Туреччина

Азербайжан.

Частково резолюцію про повернення РФ до ПАРЄ підтримали:

Швейцарія

Німеччина

Молдова

Чехія

Вірменія

Нідерланди.

Повним складом «проти» голосували:

Україна

Грузія.

Переважна більшість делегатів віддали свої голоси проти резолюції від:

Польщі

Литви

Латвії

Естонії

Великобританії

Швеції.

Ірина Геращенко розкритикувала позицію Нідерландів. «Знаєте, хто найбільше мене вразив сьогодні? Голландські депутати. Днями міжнародна слідча група оприлюднила результати трагедії МН 17. Встановила причетність росіян до вбивства 280 людей. Сьогодні голландські депутати проголосували за повернення Росії в ПАРЄ. Впевнена чомусь, що вони ніколи не зустрічалися з родинами жертв, не були на похоронах останків», – написала вона у Facebook.

Автор
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *