Тернопільська делегація взяла участь в Економічному форумі в Польщі

Тернопільська делегація взяла участь в Економічному форумі в Польщі

Тернопільська делегація на чолі з головами обласної ради Віктором Овчаруком та ОДА Степаном Барною взяла участь у 27 Економічному форумі, який відбувся у м. Криниця-Здруй (Польща). Захід пройшов під гаслом «Проект: Європа. Рецепт на наступні десятиліття» і мав велике значення для Старого континенту та світу.

Тернополяни взяли участь у відкритті Форуму, де на пленарній сесії: «Незавершена інтеграція – прагнення Європейських країн» виступали президенти Польщі Анджей Дуда, Грузії – Георгій Маргвелашвілі, Македонії – Ґеорґе Іванов.

Анджей Дуда, зокрема, підкреслив: «Польша підтримує політику «відкритих дверей» щодо членства нових країн у Євросоюзі. Ми вважаємо, що Європейський Союз має бути відкритим для країн, які в майбутньому можуть стати членами ЄС… Приєднання нових країн означає збільшення людського і економічного потенціалу Співтовариства. А закриття ЄС для нових країн є помилкою».

Тернопільська делегація також стала учасником дискусії: «Мілітаризація Чорного та Балтійського морів. Дві зони – одна проблема», де спікером виступав народний депутат України Олег Барна.

У рамках Форуму відбулась панельна дискусія: «Польща – Україна. У пошуках нових моделей партнерства та співпраці». Очільники області поспілкувалися з головою Європейського Конгресу Українців, спікером української національної меншини в Угорському парламенті, вихідцею з Тернопільщини Ярославою Хортяні.

У панельній дискусії: «Потенціал креативної та культурної індустрії» взяв участь голова облради Віктор Овчарук. Він зазначив: «Культурний сектор має чималий потенціал для створення нових робочих місць. Зокрема, у туризмі та бізнесі». Учасникам панелі Віктор Овчарук розповів про область, її туристичну і транспортно-логістичну привабливість, поінформував про культурно-мистецькі заходи, у тому числі, і міжнародного рівня тощо.  «Велика кількість історико-культурної спадщини та ресурсів природного походження в нашому краї є привабливими для туристів, що дає можливість організації і проведення успішних заходів із фестивального туризму та «Свята замків», які покликані активізувати місцеві громади. Запровадження свят замків збільшило і урізноманітнило туристичні можливості регіону. Крім того, в області зросло число інфраструктурних закладів і поліпшилася їхня діяльність. Для популяризації заходів область бере участь у міжнародних та регіональних туристичних виставках. З метою поширення інформації про заходи на Тернопільщині, відбуваються прес-тури. У 2016 році такий захід відбувся для представників ЗМІ Республіки Польща». Голова облради також наголосив: культурно-мистецькі заходи сприяють збільшенню числа туристів та інвесторів, що позитивно впливає на економічний розвиток області.

У дискусії: «Боротьба зі стереотипами – вплив іміджу країни і регіонів на туризм та економічний розвиток» взяв участь голова ОДА Степан Барна.

Економічний форум у місті Криниця-Здруй – одна з найбільших у Центральній і Східній Європі щорічних конференцій, на якій зустрічаються політики, бізнесмени, діячі культури і громадські активісти. У заході беруть участь європейські експерти, причетні до реформування економік у своїх країнах. Вони готові поділитися стратегічними планами щодо розвитку економічних систем. Це – багато інформації та цінний досвід, вважають тернополяни.

Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *