Тернопільські першокурсники сядуть за парти в середині вересня

Тернопільські першокурсники сядуть за парти в середині вересня

Пандемія коронавірусу внесла корективи у вступну кампанію

Університети можуть самі визначати, коли і в якій формі їм починати освітній процес у новому навчальному році, заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час всеукраїнської селекторної наради з представниками місцевих органів влади, а також профільними міністерствами.

За словами Шмигаля, такі повноваження університетів передбачені законом про вищу освіту. Вчена рада закладу вищої освіти ухвалює рішення з питань організації освітнього процесу і визначає терміни навчання на відповідних рівнях, додав він.

«В Україні фактично 1,2 мільйона студентів, і важливо, щоб навчальний процес для них проходив у безпечних умовах. Рішення про те, чи будуть студенти вчитися дистанційно, чи будуть ходити в університет треба ухвалювати з огляду на епідеміологічну ситуацію в кожному конкретному регіоні. Звичайно, що всі рішення треба ухвалювати з огляду на безпеку наших дітей», – сказав прем’єр-міністр.

Як повідомила пресслужба уряду, Міністерство освіти і науки України рекомендує закладам вищої освіти планувати початок навчального року з урахуванням карантинних обмежень, встановлених урядом. У разі сприятливої ситуації МОН рекомендує розпочати 2020/2021 навчальний рік за таким розкладом:

для студентів 1-го курсу (ОС «Бакалавр»), які в цьому році вступають на навчання до закладів вищої освіти, у період з 1 по 15 вересня 2020 року;

для студентів старших курсів, починаючи з другого, з 1 вересня 2020 року;

для студентів ОС «Магістр першого року навчання» – у період з 11 по 15 вересня 2020 року.

Також зараз триває вступна кампанія, яка змістилася на один місяць. Для вступників на основі повної загальної середньої освіти прийом заяв і документів до університетів триватиме з 13 по 22 серпня (для вступників за результатами «Зовнішнього незалежного оцінювання»), і до 16 серпня для вступників, які складатимуть вступні іспити. Творчі конкурси та вступні іспити на місця державного замовлення будуть проводитися з 1 по 12 серпня.

Надання рекомендацій для зарахування на бюджет буде відбуватися не пізніше 27 серпня, а подача абітурієнтами документів для зарахування – до вечора 31 серпня. Абітурієнтів, які навчатимуться на контракті, зараховуватимуть до 30 вересня.

Також передбачена можливість подачі оригіналів документів поштою (і в зв’язку з цим до 5 днів збільшено інтервал між останнім днем подачі документів і виданням самого наказу про зарахування). Крім того, вступники зможуть надіслати сканкопію необхідних документів електронною поштою, наклавши на них кваліфікований електронний підпис (а самі документи донести після початку навчання).

 

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"


Loading...Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares