Тернопільський художник Юрій Чумак: «У мене таке відчуття, що я народився з пензликом у руках» (ФОТО)

Тернопільський художник Юрій Чумак: «У мене таке відчуття, що я народився з пензликом у руках» (ФОТО)

Відомий тернопільський художник Юрій Чумак розповів дітям про мистецтво малювання

Зустріч із живописцем відбулася в Тернопільській дитячій бібліотеці №3. Спілкування з відомими людьми влаштовують тут щомісяця.

Мистецтво пробуджує бажання змінювати світ за законами краси й гармонії, розповіла завідуюча бібліотекою Тамара Качалуба. Діти ж із захопленням слухали розповідь художника.
Юрій Чумак народився на Слобожанщині. Ще в шкільні роки відчув нестримний потяг до малювання, яке стало сенсом його життя. Багато експериментує. Так, розповів він, народжується власний стиль.

– У мене таке відчуття, що я народився з пензликом у руках, бажання творити було ще з раннього дитинства,- з іскрою в очах зауважив художник.

Він береться за вирішення великих і складних тем. У його роботах присутній дух пошуку та змін. Усі картини художника – яскраві та живі. На його полотнах постали славні козаки, жанрові сцени з нашими предковічними звичаями.

Світ, який зображає художник, давній, йому сотні й тисячі років. Для того, щоб побачити на таку відстань, потрібно мати багату і рідкісну уяву.

– Художник повинен бути начитаним, – розповів Юрій Чумак. – Теперішній час може зобразити і намалювати будь-хто, хто вміє це робити, а ось зобразити минуле у всіх подробицях і так, що аж подих перехоплює, можуть одиниці.

Багато полотен художника присвячені природі. Полюбляє малювати іриси – це, розповів, його улюблені квіти, у нього є цілий альбом з ними.

Пан Юрій шукає натхнення у сквериках Тернополя, у природі Тернопілля та різних міст і сіл України. Його картини із зображеннями українських річок – Дніпра, тернопільського Серету, нашого парку Топільче захоплюють і хочеться дивитись на них ще і ще.

Художник приніс із собою альбом своїх картин. Він наголосив, що мистецтво, на жаль, не в пошані в нашій державі, сучасний митець виживає в ній, як може. Між тим, його роботи користуються попитом в Європі та США. Побачити їх можна в краєзнавчому та художньому музеях Тернополя.

Юні слухачі запитували про картини, а пан Юрій залюбки відповідав на запитання. Працівники бібліотеки ознайомили митця і з творчістю дітей. Одна з унікальних цікавинок – артбуки. Це книжки, оформлені як справжні витвори мистецтва. Створюючи такі альбоми, діти разом з бібліотекарями комбінують різні матеріали і техніки рукоділля, вихлюпують фантазію у вигляді хитромудрих образів і несподіваних рішень, експериментують, малюють, пишуть вірші, казки.

Наприкінці зустрічі художник запросив усіх в бібліотеку №4 на свою виставку із символічною назвою «Мати Україна». За словами пана Юрія, у неї він вклав усе, що було краще в його творчості.

Юлія ТИЩЕНКО

Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *