Тернополяни попрощалися з відомим тренером, засновником Гірськолижної дитячо-юнацької спортивної школи Володимиром Ліщуком

Тернополяни попрощалися з відомим тренером, засновником Гірськолижної дитячо-юнацької спортивної школи Володимиром Ліщуком

21 травня Тернопіль сколихнула сумна звістка про передчасну смерть відомого українського тренера, педагога, людини-легенди, засновника гірськолижної ДЮСШ Тернопільської міської ради, почесного громадянина Тернополя Володимира Савича Ліщука.

Володимир Савич народився 20 травня 1939 року в селі Рахманів на Шумщині. З 1965 по 1983 працював у Шумському Будинку піонерів та на Станції Юних Туристів на посадах завідувача та організатора масових заходів. Після цього був директором багатьох організацій спортивно туристичного напряму. У 1996 виступив ініціатором створення та очолив Гірськолижну дитячу спортивну школу в м. Тернополі. 

За час роботи в Гірськолижній дитячо–юнацькій спортивній школі Володимир Савич підготував 27 Майстрів спорту України. Вихованці спортивної школи упродовж багатьох років входять до складу національної збірної України зі сноубордингу та фристайлу, беруть участь у міжнародних стартах: Чемпіонатах світу серед дорослих тренерів, у Всесвітній зимовій універсіаді, у зимовому Європейському молодіжному Олімпійському фестивалі тощо. Людина, яка все своє життя присвятила дітям і спорту.

Вололимира Савича можна вважати генератором зародження та розвитку спорту на Тернопіллі, спочатку гірськолижного, а потім фристайлу та сноубордингу. Завдяки його діяльності значна кількість дітей була залучена до активної рухової діяльності та здорового способу життя.

Володимир Савич залишив після себе величезну спадщину не для одного покоління тернополян – він створив школу в Тернополі і виховав багато тренерів, які наслідують його справу. Загалом віддав розвитку спорту на Тернопільщині понад 50 років, за що був відзначений нагородами різних рівнів та, зокрема, відзнакою Почесного громадянина Тернополя у 2018 році і Нагородним знаком міського голови у 2019 році. Колеги та співробітники про Володимира Савича відгукуються лише позитивно. 

Голова Тернопільської міської ради Сергій Надалі висловив щирі співчуття рідним і близьким Володимира Савича. Подякував за розвиток і популяризацію спорту.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *