У коледжі Тернопільського економічного університету навчається «норвезька» група (ФОТО)

Вересень для першокурсників – пора знайомств із одногрупниками, вищим навчальним закладом, викладачами. Студенти коледжів ТНЕУ також не залишилися осторонь цікавих подій вишу. У цьому навчальному році група ООчт-11 отримала особливий статус – «норвезький».

1505560114_267b0076

15 вересня хлопців і дівчат чекало особливе дійство – посвята у студенти ТНЕУ. Молоді довелося пройти різні «випробування», аби підтвердити, що вони достойні студенти. Щоб стати волонтерами у проекті «Україна – Норвегія», ведучі запропонували завдання на знання історії та культури Норвегії, історії Тернопільського національного економічного університету, вміння працювати у команді, взаємодіяти між собою.

Юнаки та дівчата факультативно вивчатимуть історію, освіту і мистецтво Норвегії, щоб якнайтісніше долучитися до кращих надбань цієї країни. Тренінги, майстер-класи, інтелектуальні ігри, школи майстерності – усе це чекає на юних норвезьких студентів коледжу.  А посвята у першокурсники ще раз підтвердила, що снаги та енергії нашим студентам не позичати. Вони готові працювати й пізнавати нове, а проект «Україна –  Норвегія» – це шанс отримати нові знання, цікавий досвід, реалізувати свої прагнення і мрії.

1505560129_1

Привітали учасників дійства Ольга Філіна – керівник ПР-відділу Міжнародного благодійного фонду «Міжнародний Фонд Соціальної Адаптації» та Оксана Миронівна Десятнюк – директор Навчально-наукового інституту інноваційних освітніх технологій. Вони розповіли про проект та діяльність МФСА. Зі словами привітань до студентів звернулася куратор групи – Олена В’ячеславівна Васильків.

Далі на студентів чекали цікаві завдання. Для початку, об’єднавшись у команди, юнаки та дівчата складали пазли. У результаті отримали прапор України, прапор Норвегії, логотипи ТНЕУ, Університету Норд, МФСА.

1505560124_5

Ведучі дійства – директор Музею історії ТНЕУ Віталій Михайлиця і фахівець відділу інформації та зв’язків з громадськістю ТНЕУ Ганна Кісь пояснили значення першого завдання: учорашні школярі стали студентами Тернопільського національного економічного університету (логотип ТНЕУ), у якому дієво реалізовується проект «Україна – Норвегія» (прапори країн); даний проект діє за фінансової підтримки Міжнародного благодійного фонду «Міжнародний Фонд Соціальної Адаптації» (логотип МФСА) та Королівського норвезького Міністерства закордонних справ; норвезьким партнером ТНЕУ у реалізації проекту є Університет Норд (логотип університету).

Дізнатися більше про чарівне Королівство Норвегія студентами допомогла весела вікторина. Молоді було запропоновано такі запитання: який титул носить правитель Норвегії? (король); що означає прапор Норвегії? (свободу); грошова одиниця Норвегії називається… (крона); назва «Норвегія» означає… (шлях на Північ); населення Норвегії складає… 5 млн чол.); яка тварина зображена на гербі Норвегії? (лев); столицею Норвегії є місто… (Осло); казкові створіння, які вважаються одним з символів Норвегії (тролі); найпопулярнішим чоловічим іменем в Норвегії (з 1880 по 2016 роки) є… (Ян). Хлопці та дівчата вибирали правильний варіант відповіді із чотирьох запропонованих.

1505560118_6

Усім відомо, що справжній студент повинен знати історію свого вищого навчального закладу. Для того, щоб група ООчт-11 трішки познайомилася з історією ТНЕУ їй потрібно було виконати ще одне завдання. Отримавши конверти з фотографіями, кожна команда повинна була знайти ці фото та підписи до них на стендах Музею історії ТНЕУ, після цього розповісти про те, що на них зображено своїм колегам.

Наступні завдання були покликані перевірити рівень взаємодії у групі, розуміння один одного та вміння працювати у команді. На п’ятьох мольбертах молодь зображала українську хату, кущ калини, криницю, мальви, лелеки. При цьому, завдання знав лише перший учасник команди, а усі інші мали здогадатися, що потрібно малювати, проаналізувавши зображене ним. Командна робота відбулася на ура!

1505560082_9

Теж саме і з музичним конкурсом, який підтвердив, що юнаки і дівчата добре розуміють один одного – один представник з кожної команди слухав пісню і показував її своїм одногрупникам без слів.

Випробування завершилися і всі зрозуміли, що група ООчт-11 достойна звання студента ТНЕУ. Першокурсники урочисто склали присягу студента, у якій пообіцяли поважати батьків, викладачів та наставників, шанувати історії університету і працювати для його процвітання, бути взірцем студента – наполегливим, справедливим, чесним, добрим, справжнім патріотом свого народу й держави, з відповідальністю представляти і популяризувати реалізацію проекту «Україна – Норвегія», куди б не завела доля, залишатися вірними традиціям і тій науці життя, яку отримають у Тернопільському національному економічному університеті.

Здійснити присягу молоді допоміг справжній норвезький воїн, перед яким кожен юнак і дівчина промовили впевнене «Присягаю!»

Не обійшлося і без подарунків. Від ГО «Освітні та соціальні інновації» кожен студент-волонтер отримав реглан з символікою проекту «Україна – Норвегія».

1505560074_267b0033

Автор
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *