У криниці вода закипіла: незвичайне природне явище зафіксували у селі Чернихів на Тернопільщині (ФОТО)

У криниці вода закипіла: незвичайне природне явище зафіксували у селі Чернихів на Тернопільщині (ФОТО)

Василь Прокопів приїхав додому і вирішив напитися води. Витягнув відро і був шокований – вода у ньому була гаряча. Чоловік дуже здивувався, адже вперше зіткнувся з таким явищем. Журналісти «Нашого ДНЯ» вирішили на власні очі побачити незвичайну криницю та дізнатися у фахівців ймовірну причину такого природного дива.

10

Василь Прокопів приїхав додому і вирішив напитися води. Витягнув відро і був шокований – вода у ньому була гаряча. Чоловік був дуже здивований, адже вперше зіткнувся з таким явищем. Журналісти «Нашого ДНЯ» вирішили на власні очі побачити незвичайну криницю та дізнатися у фахівців ймовірну причину такого природного дива.

Обійстя пана Василя розташоване неподалік церкви у самому центрі села. За словами чоловіка, криниця у них давня. Викопав її, очевидно, ще прадід більше сотні років тому. Глибина колодязя – приблизно 15 метрів. Однак досі, за словами сільських старожилів, такої дивовижі у Чернихові не було.

– Цікаво, що у сусідніх криницях температура води 11-12 градусів. А у мене в перший день – 60 градусів, а наступного – 39, – каже чоловік. – Тут немає ані виробництва, ані труби з гарячою водою. Чому так сталося – невідомо.

Василь Прокопів мешкає у Тернополі із сім’єю. Та коли має вільний час, завжди приїздить на батьківське подвір’я. Пригадує, на Петра і Павла ходив до церкви на святкову літургію. Коли прийшов додому, влив трішки посвяченої води у колодязь. А вже під час наступного приїзду вода була гарячою. Та місцевий парох отець Володимир Бойчук переконаний, це швидше природнє явище, аніж диво. Хоча село Чернихів і храм мають давню історію. Також тут є копія чудотворного образу Чернихівської Богородиці.

– З давніх-давен у нас відбувалися прощі для вірян, – розповідає священик. –  П’ять років тому ми відновили цю традицію і тепер щороку проводимо прощу на свято Петра і Павла. Після літургії відбувається освячення води. За сільською традицією люди лиють трішки освяченої води у криницю. Так і зробив пан Василь. Але не думаю, що це пов’язано. Це радше якесь природне явище.

Наразі пан Василь боїться пити воду зі своєї криниці, хоч вона не має ані особливого кольору, ані запаху, тож ходить до сусідів.

Жителі села із зацікавленням приходять подивитися на диво-колодязь. Кажуть, у господарстві дуже зручно – можна у ній відразу ж прати чи митися. Навіть бойлер в господарстві не потрібен. У криницях вода зникає, а тут ледь не закипіла, дивуються люди.

Відомий тернопільський вчений, професор, кандидат геолого-мінералогічних наук Йосип Свинко переконаний, що це явище не природнього походження, адже для цього немає жодних передумов.

– Село Чернихів розташоване на рівнині, в основі якої осадові породи завтовшки 1,5 км,  а далі під ними кристалічні породи. Тут не відбувається гороутворення. Тож жодні тріщини і значні тектонічні рухи тут неможливі. Це явище швидше за все техногенного походження, – переконаний вчений. – До прикладу, років 30 тому у Вишнівці чоловік виявив у своїй криниці нафту. Цим незвичайним явищем зацікавилося багато вчених. А згодом з’ясувалося, що невідомі пошкодили трубу з пальним і воно потрапило у підземні води. А звідти – у криницю. Тож у цій ситуації може бути якесь звичне пояснення.

Наразі причина такої високої температури води – невідома. До незвичайної криниці приїхали експерти з управління водних ресурсів та екологи, щоб взяти воду на аналіз, повідомили і Держсанепідемслужбу.

За словами начальника відділу техногенної екологічної безпеки управління водних ресурсів Тернопільської ОДА Василя Майки, це явище може бути пов’язане з тим, що поблизу села – болотяна місцевість. Тому вода у криниці могла нагрітися через скупчення біогазів у надрах землі.

Екологи вже отримали попередні аналізи проб води із диво-криниці пана Василя та сусідніх колодязів які взяли для порівняння.

– Криниця, в якій є тепла вода, відрізняється за іонним складом,- каже  начальник відділу інструментально-лабораторного контролю Державної екологічної інспекцї у Тернопільській області Руслана Павлишин. –  Це означає, що в ній менше хлоридів, сульфатів, інших компонентів іонного складу. Складається враження, що цю воду з підземних водоносних горизонтів якась інша вода розбавила.

Селяни щиро сподіваються, що таке незвичайне явище – добрий знак для Чернихова. І вже незабаром у них з’являться чи то термальні басейни, чи цілюща мінеральна вода. А поки що доля криниці пана Василя  – у руках науковців та екологів, які мають винести свій вердикт.

About The Author

Юлія Томчишин

журналіст, "Наш ДЕНЬ"


Loading...Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares