У липні сіємо редиску і кріп

У липні сіємо редиску і кріп

Думаєте, що посівна закінчилася? А ось і – ні. Якщо є бажання, то можна посадити вдруге не тільки картоплю, а й багато швидкорослих культур, які встигнуть до осені дати врожай.

Посіяні навесні редька, ріпа, бруква, морква, буряк, пастернак і коренева петрушка будуть готові до збирання в липні – серпні, але закладати на зберігання рано: в льоху ще надто тепло, та й не долежать вони до весни. А ось, якщо їх посіяти в липні, то врожай, зібраний у вересні – жовтні, без проблем долежить до весни. Взагалі, в липні важко отримати сходи зелені – насіння дрібне, швидко пересихає і проростки можуть загинути. Щоб цього не сталося, посіви мульчують, прибираючи мульчу перед появою сходів.

У липні можна посіяти огіркову траву (бораго), але сіяти її треба в півтіні, бо на сонці вона швидко викидає суцвіття і грубіє.

Кріп взагалі сіють кожні 15-20 днів, а щоб насіння сходило швидше, його попередньо вимочують у воді. Грядка для кропу повинна бути добре освітленою, а ґрунт – родючим. Також не можна загущувати посіви.

Справжній рекордсмен по дозріванню – крес-салат, дає зелень вже через два тижні. Листовий салат росте близько місяця. З’явилися сходи – треба одразу прорідити, щоб рослини не витягувалися. Щоб розетка листя була пишнішою, не забувайте регулярно поливати салат.

Не зайве знайти місце і для шпинату. Замочіть насіння у воді на пару годин: після сівби сходи з’являться вже через тиждень. А ще через два тижні зелень буде готова до зрізу.

Рукола зійде через п’ять-шість днів. Грунт для неї має бути родючим і вологим. Тоді молоді листочки будуть особливо ніжними та смачними. Більше інших популярні сорти Рококо і Пасьянс.

Посадіть цибулю і петрушку, вони до осені дадуть відмінну зелень і порадують соковитими сходами ще й навесні. Так що відразу вб’єте двох зайців.

Редис теж можна сіяти влітку кожні два тижні, тільки підбирайте сорти, стійкі до стрілкування. Це дозволить бути з соковитими коренеплодами до самих заморозків. Посіяний в липні і зібраний в жовтні дайкон чудово пролежить до березня в погребі і не втратить свіжості. Але будьте уважні – сходи можуть вразити хрестоцвіті блішки, капустяні совки та інші шкідники.

Горох і боби також дозрівають досить швидко. Перед посівом їх треба замочити на 10-12 годин, а саму грядку добре полити. У спеку доведеться регулярно поливати сходи, збиваючи температуру і не даючи грунту пересихати, тільки тоді горох дасть нормальний врожай.

Щавель, ревінь, цибулю-батун, шніт сійте на грядках, розташованих на пагорбі. Тоді вони не затоплюються осінніми водами і раніше дають навесні зелень. Встигнуть вони сформувати розетки листків і до настання заморозків.

При літній посадці віддавайте перевагу скоростиглим сортам і гібридам. Вони, може, й не такі врожайні, зате дають врожай значно раніше, встигаючи за теплий період дати плоди.

Автор
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *