У Тернополі презентували фотоальбом «Я – серед вас…» (Іван Марчук і Тернопільщина)

В одному з інтерв’ю всесвітньо відомий художник, наш земляк Іван Марчук зізнався, що любить часто зустрічатися з людьми. «Це своєрідний обмін доброю енергетикою: я їм даю, вони мені дають», – зауважив він.

Творчий доробок Івана Степановича годі й порахувати, він вже написав більше двох з лишком тисяч картин. Працьовитий і плодовитий художник створює все нові й нові шедеври. Майстер винайшов свою унікальну техніку, про яку мистецтвознавці кажуть, що художник «вишиває фарбами». Марчук відомий і тим, що постійно змінюєтьсяОсь і минулої неділі Іван Степанович завітав на чергову зустріч із своїми земляками. Та й причина для цього була особлива – в арт-галереї обласної Спілки художників України з успіхом пройшла презентація фотокниги про генія сучасності «Я – серед вас..» (Іван Марчук і Тернопільщина) та виставка світлин із його зображенням. До видання увійшло понад 450 фото, зроблених у різні періоди життя митця різними людьми – професійними фотографами та аматорами.

– Чому назва книги-альбому «Я – серед вас»? Бо Іван Марчук не відірвався від рідної землі та своїх земляків, він не живе життям небожителів, а живе з народом. Ми намагались показати різнопланового Марчука, а не застиглого у славі художника, – зазначив один з авторів презентованого новодруку – заслужений журналіст України Олег Снітовський.

Такої ж думки дотримується й інший автор проекту- давній приятель Івана Марчука – Богдан Хаварівський:

– Коли в архіві десять років тому з’явилася виставка «Марчук і тернополяни», Іван сказав, що було б добре  зробити таку ж  книжку світлин. Зацікавившись тими світлинами, побачили, що Марчук на них дійсно завжди серед людей. Я ще не зустрічав людини, яка б так самовіддано любила свою батьківщину…

Завітав в арт-галерею і сам винуватець урочистої події. Уважно слухав він промовців, серед яких, окрім авторів, були й колеги-митці, давні друзі. Чув добрі слова на свою адресу та ніяковів від них, бо, очевидно, так і не звик бути у центрі уваги.  Вони ж ділилися спогадами про спілкування з художником та враженнями від його робіт.

Творчий доробок Івана Степановича годі й порахувати, він вже написав більше двох з лишком тисяч картин. Працьовитий і плодовитий художник створює все нові й нові шедеври. Майстер винайшов свою унікальну техніку, про яку мистецтвознавці кажуть, що художник «вишиває фарбами». Марчук відомий і тим, що постійно змінюється. Дев’ять створених ним різних стилів вже визнав світ, зараз триває робота над десятим. Саме десятого, незнаного та водночас  близького і такого тернопільського Івана Марчука показали автори альбому-книги «Я – серед вас…».

Альбом, над яким Богдан Хаварівський та Олег Снітовский працювали з вересня минулого року, виявився не лише об’ємним, а й глибоким за змістом та насиченим миттєвостями життя художника. Зрештою, скільки хто б не розповідав про нове видання, все ж  краще його взяти у руки, самому побачити та прочитати.

До речі, ця книга вийшла друком у видавництві «Терно-Граф», а попереднє слово до неї написала відома журналістка Галина Садовська.

Автор

Олег Грушковик

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *