У Тернополі відбувся чемпіонат України з віндсерфінгу

У Тернополі відбувся чемпіонат України з віндсерфінгу

У Тернополі продовж п’яти днів відбувався чемпіонат України з віндсерфінгу. 

24 спортсмени з Дніпра, Донецька, Миколаєва, міста Світловодська Кіровоградської області та Тернополя стали учасниками перегонів на акваторії Тернопільського ставу, які проводились у двох класах вітрильних дошок – RS:X – серед дорослих спортсменів, та Bic-Techno 293 – серед юнаків та дівчат. За перегонами можна було спостерігати навіть з пляжу Циганка, навпроти якого було виставлено дистанцію регати.

Погода під час змагань щедро демонструвала усі свої примхи – то практично повне безвітря, то раптові шквали з-під грозової хмари і проливний дощ, то майже тропічну спеку. Однак, незважаючи на це,  вдалося провести вісім перегонів.

Оскільки, за правилами вітрильного спорту, потрібно принаймні чотири гонки, аби регата відбулася, восьми у Тернополі стало цілком достатньо, щоб визначити переможців. Отож, чемпіонами України стали Олександр Гончаренко та Анастасія Валькевич (м. Миколаїв) – у класі RS:X, Іоан Колодницький (м. Тернопіль) та Анжеліка Гарькава (м. Світловодськ) – у класі Techno 293.

Щодо результатів тернополян, команда яких була найчисельнішою – дванадцятеро спортсменів, то, окрім “золота”, на їх рахунку ще три бронзових медалі – у Мар’яна Воловця серед чоловіків у RS:X, Тіграна Данієляна і Єви Авдеєнко-Золотої серед юнаків у Techno 293. Треба відзначити також і тернополянку Євгенію Ренкас, яка, зовсім нещодавно після тривалої перерви повернувшись у віндсерфінг, зайняла друге місце у класі RS:X серед жінок. Відтак тернопільські віндсерфінгісти у себе вдома завоювали одну золоту, одну срібну і три бронзових нагороди. Оцінюючи виступи тернополян, головний суддя змагань Михайло Райхерт підкреслив, що серед них багато хороших, талановитих спортсменів, однак оновлення вимагає саме матеріальна частина, тобто, дошки та вітрила. Віндсерфінг – це вид спорту, який не стоїть на місці, він постійно вдосконалюється, змінюється, і це вимагає значних матеріальних вкладень, тому, аби спортсмени показували високі результати, потрібне й відповідне оснащення.

А загалом, як стверджує Михайло Райхерт, чемпіонат пройшов на високому організаційному рівні і довів, що в Тернополі є всі умови – і в плані розташування дистанції для перегонів, і щодо зручності інфраструктури, для проведення регат саме з віндсерфінгу. Недарма вже понад двадцять років команда Тернополя, тренуючись на нашому ставі, демонструє достойні успіхи на вітрильних змаганнях різних рівнів. Більше того, вихованець Тернопільської школи віндсерфінгу Олександр Тугарєв є “номером один” національної вітрильної збірної України і представляв нашу державу на Олімпійських Іграх у Ріо-де-Жанейро, входячи до тридцятки найсильніших віндсерфінгістів світу.

Варто додати, що головним суддівським судном регати стала славнозвісна яхта “Тернопіль”, яку її капітан Станіслав Стадник, який після автомобільної аварії поки що не може сам виходити на воду, люб’язно дозволив використати для проведення змагань.

На церемонію закриття чемпіонату привітати спортсменів і вручити їм медалі та грамоти прийшли виконувач обов’язків начальника управління фізичної культури та спорту Тернопільської облдержадміністрації Віталій Тріль та начальних обласного відділення комітету з фізичного виховання та спорту МОН України Олександр Бірюков.

Як сказав тренер тернопільської команди Олексій Нижегородов, оскільки якість проведення змагань для вітродошок в Україні наразі вимагає кращого, то Тернопільський віндсерфінг-клуб запропонував взяти на себе організацію чемпіонату з віндсерфінгу саме в Тернополі.

  • Ми маємо великий досвід, як саме мають проходити такі змагання, буваючи на різних міжнародних регатах, – зазначив Олексій Нижегородов. – Тому й виступили з такою ініціативою. Сподіваємось, що ці змагання стануть початком гарної традиції і будуть у Тернополі щорічними.

Катерина ГРИЦИШИН, фото Олексія Нижегородова.

Loading...


Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares