У ТНЕУ проведуть І Всеукраїнську вишивальну конференцію «Верхоплут» (ПРОГРАМА)

У ТНЕУ проведуть І Всеукраїнську вишивальну конференцію «Верхоплут» (ПРОГРАМА)

18 листопада у Тернопільському національному економічному університеті відбудеться І Всеукраїнська вишивальна конференція «Верхоплут».

Мета мистецького-культурного заходу – відродження та поширення давніх технік української вишивки, а також це чудова нагода для однодумців зібратися разом за улюбленою справою – вишивкою.

Конференція – пізнавально-практична, під час якої майстри та вишивальниці ділитимуться досвідом, практичними навиками аби кожен із присутніх зміг почерпнути для себе цікаву і корисну інформацію та знання.

У рамках заходу відбудеться: презентація проекту «Відродження борщівської сорочки»; дефіле в автентичних борщівських сорочках фонду Тернопільського обласного краєзнавчого музею (постановка від модельного агенства «Katrin models management»); майстер-класи та лекції від українських майстрів з вишивки.

Вхід – вільний.

Організатор – Школа борщівської народної сорочки. Ініціатор та куратор заходу – Майя Юркевич. Організаційні партнери: Тернопільський національний економічний університет, Тернопільський обласний краєзнавчий музей.

Орієнтовна програма заходу

Перша частина

12.00-14.00 год. – відкриття конференції.

Урочиста частина.

Дефіле в автентичних борщівських сорочках працівниць Тернопільського обласного краєзнавчого музею.

Презентація проекту «Відродження борщівської сорочки».

Друга частина

14.30-15.30 год. – майстер-класи з давніх технік української вишивки від відомих майстрів. Майстер-класи проводитимуться паралельно, тобто одночасно.

Тривалість кожного майстер-класу – 1 год.

Участь у майстер-класах безоплатна за умови попередньої реєстрацієї, оскільки кількість людей обмежена.

Майстер-класи з різних технік вишивки від відомих майстрів:

– мережка «прутик з настилом через чисницю» від майстра народної вишивки Лесі Демчук, м. Новий Розділ Львівської обл.;

– солов’їні вічка від майстра народної вишивки, члена Національної спілки майстрів народного мистецтва України Ірини Зайцевої, м. Київ;

– верхоплут від майстра художньої вишивки Юлії Гончарової, м. Рівне;

– буковинська цирка від майстрів художньої вишивки, атестованих НСМНМУ, Наталки Пташинської і Галини Михайлишиної, м. Чернівці;

– мережка «абак» від члена Національної спілки майстрів народного мистецтва України Даніели Іванюш, м. Дрогобич Львівської обл.;

– нанизування, заволікання від вишивальниці Любов Пасічник, м. Вараш Рівненська обл.;

– борщівський верхоплут від Школи борщівської народної сорочки, м. Тернопіль.

Деталі щодо реєстрації на кожен майстер-клас будуть відомі згодом. Тому потрібно слідкувати за інформаційними дописами у Facebook (https://www.facebook.com/events/505406559841336/), контактні особи – Майя Юркевич (097 752 46 05), Вікторія Кривоніс (098 317 83 20).

16.30-17.00 год. – лекції з вишивки:

– «Проблеми збереження і розвитку ручної вишивки як українського народного ужиткового мистецтва» від Тетяни Зез та Тетяни Серебреннікової. Капсульний показ ZETA atelier.

– «Борщівська сорочка у фондах Тернопільсьського обласного краєзнавчого музею» – завідувач сектору збереження відділу фондів ТОКМ Галина Завіша.

17.00-18.00 год. – спілкування за вишивкою, під час якого кожен матиме нагоду поставити запитання майстрам та обмінятися досвідом.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *