Як зберегти здоров’я серця: поради кардіологів

Як зберегти здоров’я серця: поради кардіологів
Рекомендацій щодо того, що і як потрібно робити, щоб зберегти здоров’я, в тому числі й здоров’я серця, дуже багато. Але ми пропонуємо вам зупинитися на трьох найважливіших чинниках: їжі, фізичних навантаженнях і сні.

Здорове харчування: ми те, що ми їмо

Думайте, що ви кладете в тарілку. Їжа повинна бути не тільки корисною, а й емоційно зарядженою. Їжте те, що хочеться зараз, вибирайте “живу” їжу (яка пройшла мінімальну термічну обробку), виключіть трансжири. І ще – звертайте увагу на те, скільки і як ви їсте. Навіть найкорисніша їжа стає отрутою, якщо їсти кілограмами. Бегемоти, наприклад, їдять нешкідливу траву й важать тонни. Зменшуйте порції.

Друге – навчіться нарешті насолоджуватися прийомом їжі. Їжте спокійно, повільно і з задоволенням, а не захоплюючи шматок м’яса, паралельно гортаючи стрічку новин. Сіли за стіл – відкладіть все і насолодитеся смачною стравою.

Вести активний спосіб життя

Не прив’язуйте фізичні навантаження до спортзалу – потрібно, в першу чергу, бути активним кожен день в простих звичних речах. Встали вранці – зробили коротку зарядку. Їдете на роботу – вийшли на дві зупинки раніше. У вас машина? Паркуйтеся подалі від офісу. Вийшли з дитиною на прогулянку – пограйтеся з нею. Будьте активними постійно, а не коли зберетеся в фітнес-центр.

Здоровий сон

Зробіть сон чимось недоторканним і створіть свій “сонний” ритуал. Сон – священна їжа для мозку, а тому і в цілому для організму. І цієї “їжею” потрібно насолоджуватися, готуючи себе до сну. Тільки так тіло отримає від нічного відпочинку то, що йому потрібно.

Придумайте ритуал, який буде допомагати вам налаштуватися на відпочинок. Наприклад, вимкніть всі гаджети, приглушіть світло, провітріть кімнату, прийміть душ. Це повинно бути чимось на зразок заспокійливою неспішної церемонії.

Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *