Україна на карантині: важливо про пенсії, компослуги, соцвиплати

Україна на карантині: важливо про пенсії, компослуги, соцвиплати

Коронавірус порушив звичний ритм життя людей та держав у всьому світі. Українцям, попри карантинні заходи, яких слід суворо дотримуватися, варто знати ще декілька важливих речей. Вони, зокрема стосуються соціально-комунальної сфери.

Пенсіонери отримають доплату під час карантину

Українці, які мають менше 5 тисяч гривень пенсії, зможуть отримати доплату у розмірі тисячі гривень. Про це президент Володимир Зеленський повідомив у зверненні до громадян у зв’язку з пандемією.

Газ та світло не вимикатимуть за несплату

Підприємства, що здійснюють надання компослуг, зокрема, облгази і обленерго, не відключатимуть споживачів через неоплачені на тлі карантину рахунки, повідомив глава профільного комітету Верховної Ради Андрій Герус. «Також будемо ініціювати на законодавчому рівні скасування пені за несвоєчасну оплату послуг ЖКГ під час карантину, зміни в порядок надання субсидій, щоб у випадку виникнення у громадян заборгованостей, вони не приводили до втрати субсидій», – сказав нардеп, передає Інтерфакс-Україна. Герус закликав українців уникати відвідування центрів обслуговування і банківських відділень, де зазвичай спостерігаються черги на оплату комуналки, і, якщо є можливість, здійснювати оплату рахунків онлайн.

Соцдопомоги та субсидії нададуть вчасно

Обмежувальні заходи, які запровадив уряд через поширення коронавірусу, не вплинуть на соціальні виплати населенню. Про це повідомив заступник міністра соціальної політики Віталій Музиченко. За його словами, близько 2/3 одержувачів пенсій і соцдопомоги, зокрема субсидій, отримують за допомогою перерахунку на банківські картки. При цьому майже третина отримує через «Укрпошту» шляхом доставки додому. «Всі виплати здійснюються, відповідно до графіків», – сказав посадовець. І додав: «Рівень оплати житлово-комунальних послуг і наявність або відсутність заборгованості не впливає на право отримання пільг або субсидії протягом терміну їхнього отримання, тобто до кінця поточного опалювального сезону. Наявність простроченої понад два місяці заборгованості буде впливати на наступний період їхнього отримання – з травня 2020 року».

Самотнім людям допоможуть розрахуватися за комуналку

Соціальні працівники нададуть допомогу в оплаті компослуг одиноким громадянам, які перебувають на соціальному обслуговуванні в територіальних центрах соціальної допомоги. Міністерство соціальної політики вже передало відповідні завдання органам виконавчої влади та органам місцевого самоврядування для організації такої роботи, – наголосив Віталій Музиченко. Також він звернувся до українців з проханням допомогти своїм близьким похилого віку з оплатою компослуг: «Звертаємося до рідних і близьких пенсіонерів, людей похилого віку, маломобільних категорій населення з проханням допомогти вашим бабусям і дідусям, татам і мамам оплатити комунальні послуги без відвідування відділень банків та «Укрпошти», або зробити це за них. Не залишайте без уваги ваших рідних похилого віку, цікавтеся їхнім самопочуттям і станом здоров’я».

Тернополяни можуть подати показники лічильників дистанційно

Тернополяни можуть подати показники лічильників за тепло, гаряче й холодне водопостачання дистанційно.
Кожен споживач послуг КП «Тернопільміськтеплокомуненерго» може отримати інформацію про стан розрахунків та подати показники лічильників дистанційно за телефонами: (0948) 40-15-78; (0948) 40-15-87; (0948) 40-15-79;
щодо обслуговування лічильників тел.: (0352) 25-14-41;
через особистий кабінет на сайті підприємства https://teplo.te.ua/ та електронну пошту [email protected]
Подати показники лічильників у КП «Тернопільводоканал» споживачі можуть
через пункти прийому платежів;
за номерами телефонів: 51-97-51, 0-800-509-909;
за допомогою інтернету через сайти: http://www.vodokanal.te.ua, http://www.eps.te.ua, http://www.oplata.te.ua
Оплатити послуги з водопостачання та водовідведення також можна дистанційно з використанням інтернет-ресурсів.
Замовити роботи з повірки лічильника слід за телефонами: 43-08-11, 43-03-81.

Автор
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *