Вівсянка, сер! Як приготувати смачні страви з вівсяних пластівців?

Вівсянка, сер! Як приготувати смачні страви з вівсяних пластівців?

Як часто ви включаєте у свій раціон цей корисний продукт? Кожного ранку, як в Англії? Раз на тиждень? Або зовсім не їсте? Давайте спробуємо приготувати щось зовсім незвичайне зі звичної крупи. Трохи фактів для її “виправдання”. У вівсяній крупі багато кальцію. А це означає, що волосся, зуби і кістки будуть здоровими. Дуже дієтична страва – легко засвоювана клітковина допомагає роботі всього шлунково-кишкового тракту. Гарний “віник” для організму – вичищає всі шлаки. Низький вміст жиру допомагає знизити цукор у крові. А найголовніше – це натуральний антидепресант. Хочете бути здоровими й красивими – їжте вівсянку.

Запіканка «Пальчики оближеш»

Потрібно: 200 г вівсяних пластівців і 100 г цукру, масло. 2-3 великих яблука

Приготування: перемішати пластівці й цукор і  обсмажити на вершковому маслі. Яблука почистити й натерти на тертці. У форму для випічки (змащену маслом) насипати шар обсмажених пластівців, терті яблука і залити 1 скл. теплого молока або вершків. Запікати в духовці 30 хв. при температурі 180 градусів.

Пиріг із сиром і яблуками «Повітряний»

Потрібно: для тіста – 300 г вівсяних пластівців, 100 г борошна, 100 г масла, 100 г цукру, 0,5 ч.л. розпушувача, дрібка солі, мигдальні пластівці; для начинки – 300 г сиру, 1 яйце, 100 г родзинок, 1 пакет ванільного цукру, 2 яблука.

Приготування:  змішати в мисці сухі інгредієнти для тіста – борошно, вівсяні пластівці, цукор, сіль, розпушувач. Вершкове масло розтопити, додати в миску. Все перемішати. Тісто має вийти як велика крихта. Відставити і зайнятися начинкою. Сир перемішати з яйцем, цукром, ванільним цукром в однорідну масу. Додати розпарені та просушені родзинки, перемішати. Форму для випічки змастити олією, викласти 2/3 тіста. Зверху натерти на крупній тертці яблуко. Наступним шаром розподілити сирну начинку. Викласти тісто, посипати мигдальними пластівцями. Випікати вівсяний пиріг з сиром і яблуками близько 40 хв. при 180 градусах.

Фітнес-батончики

Потрібно: 200 г вівсяних пластівців, 1 банан, 2 ст.л. олії, 1 ст.л. кунжуту, 1 ст.л. насіння льону, дрібка солі, 0,5 ч.л. розпушувача, 2-3 ст.л. сухофруктів, 2 ч.л. какао, 1 ч.л. кави натуральної меленої, кориця і мускатний горіх – до смаку, 1 ст.л. шоколадних крапель (за бажанням), 2-3 шматочки шоколаду (для прикраси), мед або цукор – за потребою.

Приготування: в основі цих батончиків всього 2 базові компоненти – вівсяні пластівці і пюре із стиглих бананів. Інші компоненти можна міняти. Сухофрукти залити окропом і настояти кілька хвилин. Вівсяні пластівці, періодично помішуючи, підсмажити в духовці 5-10 хв. при температурі 180 градусів, до золотистого кольору і появи аромату. Форму для запікання змастити олією і вистелити папером для запікання. Змастити папір тонким шаром олії. З’єднати сухі компоненти: підсмажені вівсяні пластівці, дрібку солі, насіння льону та кунжуту. Додати спеції за смаком, перемішати. За бажанням, для шоколадного смаку, додати 1 ч. л. натурального меленої кави і 2 ч. л. какао-порошку. Банан нарізати невеликими шматочками, а потім розім’яти. Якщо банани несолодкі, можна додати мед або цукор. До пюре додати олію і перемішати. Додати сухі компоненти до рідких. Домішуйте вівсяні пластівці поступово, невеликими порціями. Коли маса стане в’язкою і щільною – готово. Додати розпушувач і 2-3 ст. л. будь-яких сухофруктів, горіхів та інших добавок до смаку, перемішати. Викласти суміш у форму, розрівняти і втрамбувати ложкою або товкачиком для картоплі. Випікати в розігрітій до 175 градусів духовці 15 хв. до золотистого кольору, а потім повністю остудити. Коли охолоне, витягнути з форми і гострим ножем розрізати на порційні шматочки. За бажанням, можна розтопити 2-3 шматочки шоколаду і прикрасити батончики.

Вівсянка в банці

Потрібно: 3-4 ст. л. вівсяних пластівців з гіркою, 50-70 мл. молока, 50 мл. натурального йогурту без добавок, мед за смаком, ягоди, фрукти, горіхи за смаком.

Приготування: у скляну банку (300-400 мл.) додати вівсяні пластівці, молоко, йогурт і мед. Щільно закривати банку кришкою і струсити, щоб змішати інгредієнти. В отриману масу додати ягоди, горіхи і фрукти (підійдуть також насіння льону, соняшнику, кунжут). Акуратно перемішати. Щільно закрити банку кришкою і залишити в холодильнику на ніч.

Зелені млинці з вівсянкою і шпинатом

Потрібно: 340 г шпинату, 40 г вівсянки, 2 яйця, 50 мл молока, 10 г ваніліну (до солодких млинців), 10 г розрихлювача. мед – за смаком.

Приготування: шпинат розморозити. Якщо використовуєте свіжий, то дрібно наріжте. Збити в блендері до стану каші. Після цього шпинат, вівсянку (або вівсяне, лляне, гречане борошно), яйця, сіль, молоко і розпушувач ретельно збити блендером. У вас вийде млинцеве тісто зеленого кольору. За бажанням додати мед і ванілін і ще раз збити. На антипригарній сковороді на слабкому вогні спекти тонкі млинці, пересмажувати їх не потрібно. Важливо зберегти зелений колір. Приготувати начинку: підійдуть будь-які овочі з вашого холодильника. Гарбуз або буряк, капуста або картопля, солодкий перець або кабачки, яблука чи банан. Овочі слід спасерувати зі спеціями (каррі, насіння зіри або чорний кунжут) до готовності. На млинець викласти начинку і звернути в рулет. При подачі розрізати млинець навпіл. Сервірувати частиною начинки, зеленню.

Вівсяні «котлетки» з цибулею та морквою

Потрібно: 2 скл. геркулесу, 2 моркви, 2 цибулини, 3 яйця, сіль, перець, спеції.

Приготування: моркву почистити і натерти на середній або великій тертці. Очищену цибулю подрібнити. Змішати всі компоненти, посолити, поперчити, додати улюблені приправи. На розпечену сковороду викладати столовою ложкою котлетки і обсмажувати до золотистого кольору з обох боків. Після цього скласти всі оладки разом в глибоку сковороду, додати трохи гарячої води, посолити і поперчити. Тушкувати на маленькому вогні до випарювання рідини.

Гарбузова гранола

Потрібно: 2 чашки вівсяних пластівців (швидкого приготування не підійдуть), по 1/4 чашки сирого арахісу й мигдалю, родзинок, волоських горіхів, насіння соняшнику, 1/2 чашки гарбузового пюре, 40 мл кленового сиропу, 2 ст.л. коричневого цукру, 2 ст.л. олії, 1 ч.л. кориці.

Приготування: гранола або мюслі – це так модно зараз, а ще й корисно. Гарбузова гранола – одна з найсмачніших сумішей, а кленовий сироп зробить смак ще кращим. Можна додавати спеції за смаком. Змішати горіхи, цукор, вівсяні пластівці та корицю у великій посуді. Можна додати трохи солі за бажанням. Додати 2 ст.л. олії і перемішати. Гарбузове пюре (з печеного або вареного гарбуза) і кленовий сироп з’єднати в мисці. Вилити гарбузову суміш до вже готової і розтерти руками. Готову суміш викласти на лист, встелений пекарським папером. Запікати в духовці 40 хв. при 150-160 градусах. Під час запікання один або два рази перемішати суміш. Гранолу остудити на аркуші і додати родзинки. Смакує із соком, йогуртом або молоком.

Грибний суп з пластівцями

Потрібно: 200 г кореню селери, 50 г сушених лісових грибів, 1 морква, 2 ст.л. вівсяних пластівців, олія, сіль.

Приготування: на півгодини залити гриби теплою водою, потім перекласти в каструлю ємністю 3 л, влити холодну воду, відварити, процідити бульйон, а гриби дрібно нарізати. Скласти гриби в каструлю, влити профільтрований бульйон, підсолити. Пасерувати терті моркву й селеру (або можна їх нарізати тонкою соломкою) на сковороді до м’якості. Викласти зажарку з овочів в суп, проварити 10-15 хв на повільному вогні, всипати вівсяні пластівці, вимкнути плиту, накрити каструлю кришкою і дати супу настоятися перед подачею 15 хв. Можна додати і побільше вівсяних пластівців, залежно від бажаної густоти супу.

Суп-пюре «Картопляний»

Потрібно: 1,5 л води або овочевого бульйону, 4 картоплини, 3 жмені вівсяних пластівців, 1 цибулина, 1 ст.л. томат-пасти, рубана свіжа зелень, олія, спеції за смаком, перець, сіль.

Приготування: нарізати картоплю, опустити в киплячий бульйон або воду, до готовності відварити, потім зробити пюре з бульйоном, довести до кипіння, всипати пластівці, проварити 3-5 хв. На олії обсмажити подрібнену цибулю і терту моркву, заправити томат-пастою, коли овочі добре розм’якнуть, прогріти – на цьому етапі можна додати різні спеції. Додати овочеву зажарку в суп, поперчити, посолити, посипати зеленню, перемішати.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *