Яке сьогодні свято, народні прикмети і традиції, що не можна робити

Яке сьогодні свято, народні прикмети і традиції, що не можна робити

Сьогодні, 3 грудня, в світі Міжнародний день людей з інвалідністю та Всесвітній день баскської мови. Віряни вшановують пам’ять святого Прокла, який був єпископом у Константинополі.

Про це пише ТСН.

3 грудня за релігійним календарем – день пам’яті святого Прокла. Він жив приблизно в V столітті, був єпископом в Константинополі, навчався богослов’я у самого Івана Златоуста. У Прокла був дуже великий обсяг знань в області Святого писання. Тому завдяки ораторському мистецтву у нього добре виходило проповідувати християнську віру. Відомо, що він став навіть свідком явлення Іоанну апостола Павла.

В сані єпископа Прокл активно проповідує християнство, викриває язичництво та єресь. Також святий прославився своїми чудесами та допомогою знедоленим. Наприклад, під час його єпископства стався руйнівний землетрус. Прокл разом з місцевими жителями вийшов на вулицю міста і молився.

Що не можна робити цього дня

3 грудня не вирушали на далеку дорогу, намагалися дочекатися наступного дня.

Не сваріться один з одним, будьте привітними та дружніми.

Народні прикмети і традиції

Наші предки дивилися, який сьогодні день: вранці пішов сніг – до вечора буде відлига;

на небі пливуть пір’їсті хмари – скоро почнеться хуртовина;

3 грудня йде дощ, то буде лити і на третій день літа;

снігурі співають на хурделицю.

Пам’ятні дати

1775 рік – у США вперше підняли зоряно-смугастий прапор;

1818 – Іллінойс стає 21-м штатом Сполучених Штатів Америки;

1879 – Томас Едісон та його помічник Френсіс Аптон показали публіці роботу лампи розжарювання, яку вони розробили за рік;

1910 – у Парижі Жорж Клод демонструє першу неонову лампу;

1912 – Болгарське царство, Королівство Греція, Королівство Сербія та Королівство Чорногорія підписують з Османською імперією перемир’я, кінець Першої балканської війни;

1952 – у Празі за звинуваченням у співпраці з західними розвідками і сіонізмі повісили 11 високопоставлених функціонерів Компартії Чехословаччини, серед них і колишнього генерального секретаря, віце-прем’єра Рудольфа Сланскі;

1967 – в Кейптауні (ПАР) професор Крістіан Барнард провів першу операцію по пересадці серця;

1973 – американський “Піонер−10” стає першим космічним апаратом, який пролетів поблизу Юпітера;

1976 – у Києві здали в експлуатацію Північний міст через Дніпро;

1979 – на референдумі в Ірані ухвалюють проєкт Конституції країни, за яким жінки тепер мали обов’язково носити чадру;

1979 – в Цинциннаті (штат Огайо) під час спроби зайняти місця в концертному залі Ріверфронт-колізеум, де мав відбутися концерт групи The Who, загинуло 11 осіб.

1984 – одна з найбільших в історії промислових катастроф: на хімічному комбінаті в Інді стався витік отруйних речовин, через який загинуло понад 2 тисячі осіб, а 20 тисяч людей втратили зір;

1989 – в місті Прудентополіс (Бразилія) відкривають пам’ятник Тарасу Шевченку;

1991 – незалежність України визнає Угорська Республіка, посольство Угорщини у Києві стає першим посольством іноземної держави в Україні;

2002 – у провінції Шаньдун (Китайська Народна Республіка) археологи відкрили царське поховання періоду династії Хань, у якому збереглися більше сотні фігур воїнів, коней і колісниць, зроблених із теракоти;

2010 – вночі міліція та спецпідрозділ “Беркут” силоміць демонтовують наметове містечко протестувальників проти нового Податкового кодексу України на майдані Незалежності в Києві.

Іменини

Іменини сьогодні святкують: Авраам, Азат, Анатолій, Григорій, Євстафій, Іван, Йосип, Іпатій, Ісаакій, Ісидор, Прокл, Симеон, Ганна, Ніна, Татона, Фекла.

У цей день народилися

1722 рік – український поет, просвітник Григорій Сковорода;

1755 рік – засновник живопису в США Гілберт Стюарт;

1877 рік – український географ, засновник географії України Степан Рудницький;

1924 рік – американський математик, засновник мови програмування ФОРТРАН Джон Бекус;

1931 рік – український математик Іван Данилюк;

1937 рік – український диригент, народний артист України Іван Сльота;

1948 рік – британський рок-співак Оззі Осборн;

1973 рік – американська акторка Голлі Марі Коумз;

1987 рік – український письменник, перекладач Андрій Любка.

Який сьогодні день в Україні і світі

3 грудня – Міжнародний день людей з інвалідністю. Подія була проголошена Генеральною асамблеєю ООН в 1992 році. На жаль, сьогодні багато людей страждають від невиліковних хвороб чи травм, які обмежують їхні фізичні можливості. Близько 15% жителів планети не можуть виконувати звичні для здорової людини функції.

Міжнародний день боротьби проти пестицидів. Вперше свято було оголошене однойменною Міжнародною коаліцією в 1998 році. Дату обрали не випадково. Саме 3 грудня 1984 року сталася катастрофа, коли після вибуху на заводі пестицидів в Індії (Union Carbide) в атмосферу стався викид смертельного газу. Трагедія призвела до більш ніж 200 тис. смертей та пів мільйона випадків важких недуг в наступні роки.

Всесвітній день фетбайку. Перші велосипеди на широких шинах з’явилися на фотографіях в англійських періодичних виданнях 1932 року. Винайдення приписують Марку Грюнвальду з Аляски, який придумав новий термін. Завдяки широкій покришці та низькому тиску на такому велосипеді набагато простіше пересуватися по застіжених, пухких чи піщаних трасах.

Всесвітній день комп’ютерної графіки (Міжнародний день дизайнерів та аніматорів). Започаткувала свято американська компанія Alias у 1998 році. Дату святкування вибрали на честь абревіатури тривимірної графіки (3D): де “3” – число, а “D” – місяць грудень (англійською December).

Всесвітній день баскської мови або еускари. Запровадило його Товариство Баскських Досліджень в 1948 році у пам’ять святого Франциско Хав’єра – найбільш успішного та відомого християнського місіонера за версією католицької церкви, який був баском за походженням. Офіційно свято затвердили в 1995 році урядом Країни Басків і Королівською академією баскської мови.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *