17 липня: яке сьогодні свято, прикмети, що сьогодні не можна робити

17 липня: яке сьогодні свято, прикмети, що сьогодні не можна робити

17 липня світ відзначає День дарування подарунків, Всесвітній день емодзі, День міжнародного правосуддя.

В Україні – День етнографа (неофіційний), в США – День лотереї, День “Помилкового шляху” Коррігана, День позбавлення від думок “Міг би мати” і “Повинен мати”, День персикового морозива, День жовтих свинок, День татуювання, День полунично-ревеневого вина, День дерев’яних автомобілів, в Південній Кореї – День Конституції, у Фінляндії – День демократії, в Італії – свято спасителя, в Гондурасі – свято гаріфуна, в Словаччині – День проголошення незалежності, в Лесото – День короля, в Японії – свято “Гіон мацурі”, в Індії – день пам’яті тирота Сінга, в Малайзії – День народження раджі Перліса, в Австралії – день піжами.

Пам’ятні дати, річниці та події

1453 рік – французи розбили англійців в битві при Кастільоні, в останній битві Сторічної війни (1337–1453). Після цієї битви французькі війська заволоділи містом Бордо.
1791 рік – масовий розстріл прихильників революції на Марсовому полі в Парижі.
1907 рік – підписана Російсько-японська угода у Петербурзі.

У ніч з 16 на 17 липня 1918 року “Червоними радами” було скоєно кривавий злочин, що потрясло світ. Російський імператор Микола II, імператриця Олександра Федорівна, їх п’ятеро дітей, доктор Боткін і три людини прислуги були розстріляні в “Дудинку особливого призначення” – особняку Іпатьєва в Єкатеринбурзі. Тих, хто не був убитий пострілом відразу, закололи багнетами. Навіть улюблену собачку прибили прикладом. У 1981 році всі члени царської сім’ї були канонізовані православною церквою, вони були визнані жертвами політичних репресій і реабілітовані в 2008 році. А 17 липня 1998 року останки членів імператорської сім’ї були поховані в Петропавлівському соборі Санкт-Петербурга. 

17 липня – День народження Діснейленду. Парк для дітлахів був відкритий у 1955 році в штаті Каліфорнія, місті Анахайм. Ідея прийшла в голову вигаднику і великому бізнесменові, батькові двох дочок Уолту Діснею. Проект обійшовся йому в 17 мільйонів доларів. До речі, ведучим церемонії відкриття Діснейленду, в якій взяли участь понад 30 тисяч осіб, був на той час успішний шоумен Рональд Рейган, який надалі став президентом США. 

1973 рік – повалення монархії в Афганістані.
1997 рік – ратифікація Україною Європейської конвенції з прав людини.

У 1986 році під час телемосту Ленінград-Бостон (під час перебудови американо-радянських подібних проектів була маса), в радянській студії прозвучала “крилата” фраза – “У нас сексу немає…”.

2014 рік- катастрофа пасажирського літака Boeing 777 на Донеччині, внаслідок чого загинули усі пасажири та екіпаж – 298 осіб.

Яке нині церковне свято

Православна церква 17 липня вшановує пам’ять святих трьох Андріїв: Андрія наливу, Андрія Святителя та Андрія Боголюбського. Кожен з трьох святих залишив свій слід у церковній культурі. У народі день назвали “Андрій Налива”. 

Що не можна робити

Не можна брати в борг і віддавати борги, інакше чекайте фінансові труднощі.

Краще сьогодні не вирушати в дорогу і не торгувати. 

Прикмети

З давніх-давен існують погодні прикмети на цей день:

Багато ос літає – взимку буде морозно;

Хмари купчасті – до теплої погоди.

Іменини

Іменини у Андрія, Марфи, Ольги, Дмитра, Феодота, Марії, Богдана, Олексія, Тетяни, Анастасії, Михайла, Миколи та Олександри, пише УНІАН.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares