20 серпня: яке сьогодні свято, прикмети, що не можна робити

20 серпня: яке сьогодні свято, прикмети, що не можна робити

У цей день у світі відзначаються Всесвітній день ліні, Всесвітній день комара, Міжнародний день медичного транспорту.

У США – День державності штату Гаваї, День лимонаду, День шоколадного пирога з пеканом, День чоловічої стрижки, День любителів бекону, День радіо, в Індії – День відновлюваних джерел енергії, в Естонії – День відновлення незалежності, в Марокко – День народної революції, в Угорщині – День святого Іштвана, в Канаді – Парад “Золотого кубка”.

Пам’ятні дати, річниці та події

У 1619 році голландський корабель доставив в Америку перших 20 африканських негрів, які були продані в рабство мешканцям Джеймстауна.

У 1868 році в США було офіційно проголошено закінчення війни Півночі і Півдня.

У 1896 році був запатентований телефон з набірним диском.

У 1897 році британський лікар і паразитолог шотландського походження Рональд Росс виявив збудника малярії. У 1902 році за свої відкриття він був удостоєний Нобелівської премії з фізіології і медицини. Росс був членом Лондонського королівського товариства.

У 1912 році Томас Едісон запатентував фонограф і електробатарею.

У 1925 році відкрилася перша лінія Римського метро.

У 1969 році учасники групи The Beatles Востаннє зустрілися в студії звукозапису в повному складі, завершивши роботу над альбомом “Abbey Road”. Останньою піснею, над якою вони працювали разом, була “I Want You (She’s So Heavy)”. Одним з помічників під час запису і монтажу альбому був звукоінженер Алан Парсонс, який створив пізніше популярну групу.

У 1980 році італійський альпініст Райнхольд Месснер вперше підкорив Еверест поодинці без використання дихальної кисневої маски.

У 2002 році корпорація “Дженерал моторс” оголосила про відкликання семисот тисяч автомобілів. У пікапах і мікроавтобусах “Шевроле” і “ДЖІ-ЕМ-СІ”, вироблених в 2000 році, були виявлені неполадки в подушках безпеки.

Яке нині церковне свято

Православна церква 20 серпня вшановує пам’ять двох святих – преподобного Пімена і мученика Марина. Інші назви свята: “Марина”, “Пімен”. 20 серпня належало пригощати хворих і сиріт яблуками, медом і пирогами. Ночі з цього дня ставали прохолодними.

Що не можна робити

Після цього свята за малиною в ліс ходити не можна. Вночі краще на вулиці не гуляти – можна надовго захворіти. День добре підійде для планування майбутнього, але погано – для швидких рішень.

Прикмети

З давніх-давен існують погодні прикмети на цей день:

зоря червона – до швидкого дощу;

ранковий туман розсіюється швидко – до гарної погоди;

мало хмар – буде прохолодно;

місяць червоний – до сильного вітру.  

Іменини

Іменини у Никанора, Олексія, Василя, Митрофана, Антона, Михайла, Пімена, Афанасія, Івана, Петра, Олександра і Дмитра, пише УНІАН.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares