Covid-19: на Тернопільщині швидко поширюється штам «Дельта»

Covid-19: на Тернопільщині швидко поширюється штам «Дельта»

В Україні офіційно підтвердили вже 147 випадків захворювання більш заразним “Дельта” – штамом коронавірусу. Про це в ефірі «Українського радіо» сказав заступник міністра охорони здоров’я – головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін, передає УНН.

“Стосовно штаму “Дельта”, то декілька тижнів тому ми говорили про 17 випадків. Зараз офіційно підтверджених 147 випадків на рівні країни. Тобто, штам знаходиться на території України і поширюється”, – повідомив Кузін.

Зі слів головного санлікаря, епідситуація по всій країні наразі поступово погіршується. “Насправді, ця ситуація – доволі ризикована, адже ситуація погіршується в кожній області країни і спалах можна очікувати не лише в окремих областях, а будь-де”, – додав він.

Що стосується того, у яких регіонах країни “Дельта” поширюється швидше, то, зі слів Кузіна, йдеться про Волинську, Одеську, Тернопільську області, Чернівці та Київ. “Зараз ці місця дають найбільший відсоток позитивних випадків цього штаму”, – зазначив посадовець.

Він констатував, що штам “Дельта” “справді поширюється швидше, ніж звичайний вірус”. “Також він частіше призводить до госпіталізації. Але є і позитивні моменти: вакцинація захищає від “Дельти”. Є поодинокі повідомлення про зниження ефективності вакцини, але це зниження не є суттєве. Навіть при спалаху “Дельти” в різних країнах, вакциновані люди не потрапляли в лікарні, і країнам з належним рівнем вакцинації вдалося уникнути такого екстранавантаження саме на систему охорони здоров’я”, – зауважив головний санлікар України.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares