Дитячі мрії з ниток: майстриня зі Збаража створює іграшки, казкових героїв та крихітних ляльок (ФОТО)

Дитячі мрії з ниток: майстриня зі Збаража створює іграшки, казкових героїв та крихітних ляльок (ФОТО)

Із клубка ниток вона створює неповторні вироби, які дарують щастя не лише дітям, а й дорослим. Поліні Домбик – 21 рік. За фахом вона дизайнер. Дівчина мешкає і творить у Збаражі, а от іграшки, які виготовляє мандрують різними містами України.

Любов до ремесла Поліні привила її бабуся. Юна майстриня навчилася в‘язати гачком у 6 років.

  • Спершу мені було цікаво спостерігати за роботою бабусі, – розповідає дівчина. – Далі вирішила спробувати. Навчилася в’язати звичайний ланцюжок. Його довжина могла бути більше 5 метрів. Бабуся досі зберігає мої перші незграбні спроби в‘язання.

Творіння Поліни  – найрізноманітніших розмірів, кольорів та форм. Найбільша робота – дитячий килим з жирафою. А найменші – крихітні іграшки завбільшки до 5 см, які надзвичайно подобаються малятам.

  • В’язання руками – це унікальна техніка, – каже Поліна. – Вона дарує великий простір для творчості. Навіть якщо я в’яжу за однією схемою, то роботи виходять різні. Адже це не фабрика, де запустив машину і вона за короткий час виготовить 100 копій. У мене кожна іграшка індивідуальна та унікальна. А ще мої роботи надзвичайно приємні на дотик. Я їх виготовляю з бавовняних ниток і з величезною любов’ю. Ці речі приносять дітям позитивні емоції. А завдяки невеликим розмірам розвивають дрібну моторику.

Поліна береться за в’язання тільки у гарному настрої, адже її емоції відразу ж відображаються у творіннях. Коли стомлюється, вирушає на прогулянку або ж слухає музику. А ще справжнє джерело натхнення майстрині – її братик Саша та дві сестрички Ліза та Мілана. Саме для них вона придумує різні види іграшок, створює їх улюблених героїв, вони її найперші критики і мотиватори. 

Для брата Поліна створила плед у формі піци, яку він так любить. Тепер це улюблене покривало хлопчика. А ще у асортименті збаражанки є в’язані бізіборди, брязкальця для немовлят і, до прикладу, лялька-піжамниця. Іграшка, у яку можна складати дитячу піжамку.

У всьому допомагає і підтримує Поліну її чоловік Руслан. Саме він фотографує іграшки, надсилає замовлення, радить і дає їй можливість повністю зануритися у творчість. Поліна зізнається, не уявляє свого життя без улюбленої справи. З усмішкою каже, що її захоплення ламає стереотипи про те, що у 21 столітті в’яжуть лише бабусі.

Анастасія ПОЛЬОВА, фото з архіву Поліни Домбик.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares